Wpis z mikrobloga

Mirki, siedzę i szukam po necie i zamiast wiedzieć więcej, wydaje się wiedzieć coraz mniej. W skrócie. Posiadam zestaw kolumn (2 podłogowe) + satelity + centralny. Żadne cudo; zestaw Sony SS-F4000P (ponad 100W na głośnik, ale pomińmy naklejki, bo to...), ale skoro już jest, to chciałbym go po kilku latach podłączyć. Do stacjonarki. Pod muzykę (głównie YT, zdecydowanie ciężkie brzmienia). Kiedyś miałem amplituner, podłączałem pod laptopa po HDMI i szło. Teraz jestem z wyboru na stacjonarce + owe kolumny. I co pomiędzy? Ampli chyba ponad miarę, bo nic więcej pod tym nie będzie. Wzmacniacz 5.1 (możliwe, że suba dokupię) tylko jaki pod metraż pomieszczenia +/-45m2 i w jaki sposób połączyć z PC? Myślę nad zakupem po taniości jakiejś używanej karty muzycznej/dźwiękowej pod PCI-e (bo takie złącze mam wolne), ew. jakąś zewnętrzną pod USB. No właśnie, ale jakimi złączami się komunikować z karty na wzmaka 5.1? #wzmacniacz #amplituner #kartadzwiekowa #naglosnienie #dac #dzwiek
  • 2
  • Odpowiedz
@Kylphi: No właśnie... ma to sens, bo na stereo muzyka będzie brzmiała lepiej, ale tego zestawu kolumn nie ma sensu kastrować (i bez tego to budżetowa półka), więc odsprzedaż, wysyłka, przy dobrych wiatrach odbiór osobisty(?)

Szukam rozwiązania na to co mam, bo czasem jakiś film pójdzie na 5.1 - sporadycznie, ale rozwiązanie chyba bardziej uniwersalne.

Nie puszczam jednak bez echa Twojej propozycji, bo jakieś rozwiązanie przyjdzie mi wybrać, a w większości
  • Odpowiedz