Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: Telefon z androidem + DroidCam, albo z IP WebCam, przy czym wtedy na kompie jakiś program który stworzy wirtualną kamerę (MJPEG Stream - ale nie testowałem, albo OBS + plugin VirtualCam)

Jakość świetna, koszty żadne (chyba że chcesz płatne wersje DroidCam, żeby mieć obraz HD lub IP Webcam - ale nie wiem po co płatną ;-) Bezpłatna daje obraz chyba nawet w 4k bez żadnych znaków wodnych itd
  • Odpowiedz
@qwelukasz: no jeśli wolisz wydać zamiast mieć lepszą jakość niż w kamerce nawet do 400zł (przy dzisiejszych cenach) to ok, ja wybrałem darmowe rozwiązanie i jestem mega zadowolony. Kombinacji żadnych, bo zarówno przy DroidCam jak i przy IP Webcam odpalasz tylko apkę na telefonie i na PC i gotowe

  • Odpowiedz
@husky83:
1. mam iPhone
2. nie wyobrażam sobie trzymać telefonu przez godzinę czasu na wysokości twarzy a drugą ręką prezentować materiał ;-)

Ale dziękuję za sugestie, gdyby to były faktycznie sporadyczne rozmowy to pewnie bym użył droidcam ale potrzebuję czegoś innego
  • Odpowiedz
@qwelukasz: na iphone też są rozwiązania. Niestety mam tylko staruszka - iphone 4, gdzie jest ios 7.1.2, a tam nie bardzo można coś znaleźć...

Nie trzymasz telefonu przez godzinę tylko bierzesz podstawowy statyw dla telefonu za 10zł.

U mnie sprawdza się to nie do sporadycznych a do prowadzenia zajęć online z wykorzystaniem dwóch kamer(telefonów) i złożenia obrazu przez OBS.
Jakość zdecydowanie lepsza niż kamera laptopowa, lepsza niż Logitech C270 za jakieś
  • Odpowiedz
@husky83: Sorki za odkopanie, ale sam szukam czegoś takiego - spotkałem się z opiniami, że przynajmniej ta darmowa wersja na windowsa instaluje tez jakis adware, obecnie też tak to działa? Ewentualnie może istnieje jakiś najlepiej open sourcowy klient?

@qwelukasz: Zdecydowałeś się na coś?
  • Odpowiedz