Wpis z mikrobloga

@RS90: a przypadkiem drewno ktore tak szybko rosnie nie jest zbyt miekkie i do niczego sie nie nadaje?
nie bez przyczyny pod okrety wojenne scinano mahon (wysoka gęstość objętościowa drewna)
  • Odpowiedz
@Heninger: wstawiam komentarz od @johny11palcow: który kiedyś widziałem:

To "cudowne" drzewo to kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy od ludzi, którzy liczą na wysokie zyski niskim kosztem, taka sama sytuacja z naciąganiem ludzi jak z sadzonkami wierzby energetycznej 15 lat temu.

Kilkanaście lat temu wierzba była zachwalana w branżowych czasopismach, a później tez i w głównych portalach internetowych jako cudowne rozwiązanie na problemy z CO2 i najdoskonalsza alternatywa dla węgla. Biznes
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Heninger: a będziesz coś hodował w ogrodzie oprócz tego? Bo te imponujące przyrosty nie biorą się z powietrza. A dokładnie, nie tylko z powietrza ale głównie z gleby. Ten chwast wyciąga wszystkie wartości odżywcze swoim rozbudowanym systemem korzeni i wyjaławia glebę, przez co w jego okolicy trudno wyhodować jakąkolwiek inna roślinę. Parę lat temu jak był ten pierwszy boom na te drzewka to też się zapaliłem i chciałem u siebie posadzić,
  • Odpowiedz
@Heninger: Mam to od 3 lat i powiem Ci żadne fajerwerki. Bez nawożenia i dbania o to nie specjalnie chce rosnąć. Po 3 latach na żyznej glebie przed domem urosło mi 2,5m, a średnicę przy pniu ma może z 10cm. Myślałem kiedyś, żeby to sadzić masowo jako drzewo na meble, ale dałem sobie spokój. Drogie, dużo przy tym zachodu, a zwrot dopiero po 2-3 odroście (czyli 10 latach). Ale może u
  • Odpowiedz
@Anhed A ile może mieć do jesieni? Ja 3 lata temu posadziłem sporo swierkow, do dzisiaj urosly +-20cm. A takie drzewko co w 6 lat rośnie 16cm? Ile może urosnąć do jesieni. No nic :D
  • Odpowiedz
@Heninger: Z tego co kojarze, 6 lat i pien 16 m3, potem chyba 4-5 razy to samo co ajkies 4-5 lat, sadzisz to jakos na dzialce czy gdzies tak ze tylko jedno? bo mam troche p[ola i chcial bym zainwestowac ale wlasnie musze kupic pare sztuk i poczekac co z tego wyjdzie, powodzonko i daj znac co i jak :)
  • Odpowiedz