Wpis z mikrobloga

Mam problem może coś doradzicie. Zamówiłem krzesło JÄRVFJÄLLET do punktu odbioru, bo nie mogłem go zamówić kurierem. Niestety fotel nie przypadł mi do gustu, jest za twardy do długiej pracy przy komputerze i jak dla mnie źle wyprofilowany, regulacja podparcia nic nie zmienia. Chciałem go zwrócić ale jedyna opcja zwrotu to zawieźć fotel do sklepu stacjonarnego odległego 250 km ode mnie :/ więc robić 500 km, żeby odwieźć krzesło trochę mało fajna opcja...

Jakieś rady?

#jarvfjallet #markus @IKEA_Polska
  • 11
@deton24 ~170 cm, ale tyłek boli po 1.5h a to nie zależy od wzrostu, strasznie twarde. Regulacja lędźwi nie odczuwalna jak dałem max w dół i w gore to praktycznie bez różnicy. Jestem właśnie w trasie do Ikei żeby oddać.
@TrueShutDown: możliwe że lepiej się czują na nim wyżsi. Gadam z kims z 180 cm i nie narzeka, a siedzi po 8 godzin. Podobna sytuacja jest z Markusem:
przy 173 cm wzrostu może nie odpowiadać. 178-196 ponoć OK, dla wysokich bardzo mocna propozycja, rzadki w tej cenie wysoki zagłówek, ale przy 190 cm będzie już minimalnie za nisko;
@deton24: Wydaje mi się że to własnie järvfjället jest dostosowany do większego spektrum ze względu na znacznie wiecej regulacji niz markus, dlatego czytając opinie w necie i biorąc w ciemno bo nie mogłem przetestować zdecydowałem się na nie. Wczoraj testowałem markusa i jego siedzisiko jest takie jak powinno być.

Możesz podesłać inne krzesła ze swojego zestawienia? Albo zestawienie bo jestem na etapie szukania i chętnie bym przejrzał inne propozycje niż ikeowe
@deton24: fajny pomysł z taką listą, można ją by zrobić w gdoc arkuszu kalkulacyjnym, gdzie w kolumnach określić cenę, parametry (np. co jest regulowane), czy można przetestować np. zamówić i ew. zwrócić lub stacjonarnie. Wtedy łatwo byłby dodawać nowe rzeczy, szukać i sortować. A opinie wrzucać do notatek.
@TrueShutDown: Napisz maila albo zadzwoń. Poproś o możliwość zwrotu kurierem. Powinni nadać RMA i po prostu odeślesz. Umotywuj tym, że masz daleko, kurier wyjdzie taniej i że w ogóle kononowirus. Ja tak zwracałem monitor do mediamarktu, zamówienie przez neta odbiór w punkcie, ale zwrot już robiłem kurierem. To samo z promocją w x-komie na 30 dni zwrotu, gdzie w regulaminie był wymóg, by zwrócić do sklepu w którym dokonano zakupu. Napisałem,