Wpis z mikrobloga

Cześć mircy, ogarnia ktoś czy tmc2209 będą elegancko śmigać na 12V ? chciałem wymienić stockową płyte od anety na SKR mini e3 i już miałem kupować aż gdzieś na reddicie przeczytałem że one potrzebują 24V żeby przy większych prędkościach nadal być ciche ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ewentualnie czy ktos ma jakieś inne stepsticki z stealthchop i mu śmigają na 12V ?
#druk3d #drukarki3d no i trochę #aneta8
  • 21
@Garw0n: aaaaaaaaa widzisz :D dzięki :D myślałem sobie, że o fajne, szkoda, że jak szybko to wciąż hałasują :D
Mam właśnie mini e3 na 12V na "Anecie", ale w sumie z anety to mi już tylko dwa silniki zostały.
Działa dobrze, wszystko super, ale jak piszesz - przy ruchu jałowym, jak mam 130mm to hałasuje jak wcześniej.
@WebSpider: możesz mniej więcej określić od jakiej prędkości mniej więcej zaczynają hałasować ? ja i tak nie drukuje szybciej niz 60mm/s więc jak by wtedy było cicho to i tak bym kupił tą płytkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Garw0n: wcześniej nie słyszałem o tej zależności napięcia zasilania do ich "cichości" i zwrócę uwagę jak coś będę drukować, ale wydaje mi się, że jeśli to prawda to nie jest to zero jedynkowe, tylko czym szybciej tym głośniej. 60-80mm na pewno ciszej jest niż było, przy 30mm w ogóle prawie nie słychać.
@Garw0n: tak, ustawiałem prąd. Zacząłem chyba od 700 czy 800 i obniżałem tak długo żeby po godzinnym wydruku silnik był "przyjemnie ciepły", ale nie parzył.
Na stepsticki trzeba wiatraczek i jeśli masz dwa silniki do osi Z to potrzebujesz rozdzielacz albo kable polutować. Osobiście kupiłem na ali rozdzielacz za kilkadziesiąt centów.
@WebSpider: miałem zamiar podłączyc drugi silnik do sterownika od drugiego ekstrudera bo podobno mozna potem w marlinie przełączyc coś i śmiga, a drugiego ektstrudera i tak nie będe używał
@Garw0n: hej, chciałem jakoś rzetelnie podejść do hałasu i prędkości, ale chyba nie umiem. Zainstalowałem na telefonie miernik głośności, ale bez względu na prędkość ciągle mi pokazuje koło 59-60 dB.
Zacząłem wydruk przy parametrach jak na obrazku i było bardzo cichutko, szum wentylatorów tylko daje się we znaki.
Przy 200% tego co na obrazku jest tak jak na załączonym filmie, choć głównie to szum słychać. https://youtu.be/wh2NJHJ6_uE.
Upierdliwe są dopiero jałowe
WebSpider - @Garw0n: hej, chciałem jakoś rzetelnie podejść do hałasu i prędkości, ale...

źródło: comment_1588705617tUsuAZzcXak6cG2YrjUL2j.jpg

Pobierz