Wpis z mikrobloga

Witajcie!
Przychodzę po radę.

Ostatnio zrobiłem sobie drobny upgrade mojego kompa i kupiłem GTX 1660 Super. Teraz nie ukrywam, że trochę się wkręciłem i stwierdziłem, że może dobrze wymienić procesor na coś lepszego niż I5 7500.

Marzy mi się Ryzen 5 3600 i nawet mógłbym do niego zakupić lepszą płytę na B450. Tylko chciałbym odłożyć trochę w czasie zakup RAMu i teraz rodzi się pytanie:
Czy jest sens męczyć Ryzena moimi pamięciami czyli Patriot Viper 2x4 GB 2400mhz? Czytałem, że AMD potrzebują duuuuużo szybkiego RAMu. Czy jest sens „obciążać” tak CPU załóżmy przez dwa miesiące?

A tak to jeszcze zapytam czy mój zasilacz bądźCicho 500 W to uciągnie?

#komputery #pcmasterrace
  • 12
męczyć Ryzena moimi pamięciami czyli Patriot Viper 2x4 GB 2400mhz


@Zczrzs: to nie procesor męczysz, a siebie męczysz moralnie "mogło by być lepiej, jakbym wydał więcej pieniądza". Działać powinno ok.

AMD potrzebują duuuuużo szybkiego RAMu.

Niczego nie potrzebują, po prostu "jak wsadzisz szybki ram, to się przełoży na wydajność całości" (bardziej, niż w intelu). A jak nie wsadzisz - to też "dramatu nie będzie" jeśli twój ram już masz i możesz
@Curus_Bachleda: Naaaaajs
To jeszcze jedno pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy zakupie AMD trzeba jakoś aktualizować BIOS płyty przed włożeniem procka? Planuje kupić B450 Tomahawk Max i nie wiem czy muszę coś robić dodatkowego czy włożyć procek i gitara?