Wpis z mikrobloga

Jako fan MCU rozglądam się za jakąś planszówką, która nie byłaby bezczelnym skokiem na kasę i zapewniłaby trochę dobrej rozrywki. Póki co najbardziej obiecujące zdaje się "Thanos Rising" czyli w sumie ładnie wydana karcianka.
Czy ktoś miał okazję przetestować i podzieli się wrażeniami?

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #karcianki #mcu #marvel #kiciochpyta
pumpkinguy - Jako fan MCU rozglądam się za jakąś planszówką, która nie byłaby bezczel...

źródło: comment_1588537819jutlyIAnBeoiky1Vvx45G1.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: Grałem dwa razy. Wygląda całkiem spoko, parę mechanik mi się podobało (między innymi prostota rozwiązania w którym Thanos staje się silniejsyz im więcej kamieni posiada czy podział na sektory i obracanie Thanosa), ładnie wydane. Jedyny problem dla mnie to była losowość. Jest spora.
Jako że gra raczej lekka to nie przeszkadza, ale nie spodziewaj się taktycznej rozgrywki i mnóstwa ciężkich wyborów - to po prostu fajna turlanka.

Btw: chodzi Ci
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: No to ta gra powyżej jest przyjemna i jest z MCU.
Z MCU jest jeszcze jedna znana mi gra: Legendary marvel: Phase 1

Ale tu zaczynają się schody. Bo to odświeżona wersja podstawki Legendary Marvel. I jako 'odświeżona' mam na myśli:
- zmieniono grafiki komikowe na wersje filmowe
- wyrzucono połowę zawartości gry
plus drobne zmiany kosmetyczne.
Brak połowy bohaterów zwyczajnie boli i zdecydowanie lepiej kupić klasyczną podstawkę. Ale ona
  • Odpowiedz
  • 0
@venomik dzięki za info. Trochę szkoda, że nie ma za bardzo jakiejś ciekawej figurkowej planszówki bazującej na MCU. Finisz Infinity Saga to przecież temat na jakąś epicką przygodówkę/strategię etc. :(
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: A na to jest proste wyjaśnienie. Przygotowanie mechaniki, testy i druk gry trochę trwają - jeśli to ma być epicka, figurkowa gra.
Ciężko taką grę zaplanować nie znając przebiegu ostatniego filmu sagi, ale od rozpoczęcia prac do wydania mija zwykle przynajmniej dwa lata, więc już ciężko się podpiąć pod aktualny hype filmu.
Dlatego też większe planszówki znacznie chętniej czerpią z seriali (Battlestar Galactica, Gra o tron, Spartacus) czy klasyków kina.
  • Odpowiedz