Wpis z mikrobloga

Jaki hosting polecacie ma podstawowa stronę na wordpressie? Przyzwoity stosunek ceny do możliwości. Ps. Dobrze żeby po 1 przedłużeniu cena nie wzrastała znacznie.. z góry dzięki jestem totalnym laikiem. Jakby ktoś miał link do rzetelnego niesponsorowanego porównania to byłbym wdzięczny.
Hostinger / DreamHost / siteground / OVH ?
#webdev #webdevhelp #hosting #webdesign #internet
  • 24
Przyzwoity stosunek ceny do możliwości.


@vanvolf: Dla skryptu Wordpress polecamy Hosting Cloud Basic w nazwa.pl. Jest to optymalne rozwiązanie hostingowe, oparte na technologii chmury internetowej (jedna strona obsługiwana jest przez setki serwerów, nie przez pojedynczy serwer, a dzięki zastosowaniu bardzo szybkich procesorów i wydajnych dysków Intel Optane - można być pewnym, że strony Wordpress będą wczytywały się błyskawicznie). Cloud Hosting oferuje moc obliczeniową setek serwerów, a nie pojedynczego serwera jak w
Ps. Dobrze żeby po 1 przedłużeniu cena nie wzrastała znacznie.. z góry dzięki jestem totalnym laikiem.


@vanvolf: OVH.pl za przedłużenie np. domeny .pl zapłacisz 55,34 PLN brutto, u Nazwa.pl tylko 147,6 PLN brutto. Nie korzystaj, gigantyczna marża. Cena hostingu wzrasta o 123 PLN brutto, plus jak korzystasz z zewnętrznego rejestratora domen to skorzystanie z DNS Anycast to dodatkowe 123 PLN brutto.

Konfiguracja: mydevil (hosting) + ovh (domeny) śmiało mogę polecić, bez
Wyjaśniając to co napisał devones:

plus jak korzystasz z zewnętrznego rejestratora domen to skorzystanie z DNS Anycast


@vanvolf: Koszt serwera w nazwa.pl to 100 zł netto za 100 GB w pierwszym roku, 200 zł netto w drugim roku. Domenę można mieć zarejestrowaną w dowolnej firmie. W nazwa.pl nie ma konieczności korzystania z DNS Anycast, jeżeli użytkownik nie chce wykorzystywać usług zawartych w tym pakiecie. Domenę można zawsze utrzymywać na DNSach
Forum WHT nie warto polecać od czasu kiedy zostało kupione przez nazwa.pl

@devones: Tego nie wiedziałem, dzięki.

mydevil (hosting) + ovh (domeny)

Też polecam taką wersję. Ewentualnie do tego Cloudflare w darmowej wersji.

Tak jak inni nie polecam nazwy i home. Generalnie masówka, brak indywidualnego podejścia do klienta a pierwsza linia wsparcia to osoby nietechniczne.
@nazwapl_tk: @vanvolf: człowieku nie bierz nazwa.pl nawet jakby to oni Ci płacili :) Chyba, że lubisz nie dostawać odpowiedzi nam mail z supportu albo nie móc się do nich dodzwonić.

Taki podstawowy hosting nie powinien kosztować więcej niż 50 zł rocznie. I to cały czas, a nie 100% podwyżki po roku.

Chłopaki podali dobre opcje:
- kylos
- mydevil
- ovh
- ja dorzucę jeszcze: https://www.webd.pl/konta/mini (tu masz 49,90 zł
@buntuubuntu osobiście chyba skłaniam się nad hostinger, cena akceptowalna, teoretycznie bez limitów, wbudowane kreatory strony itp. Cena ok 140zl rok.
W stosunku do ovh ma dyski ssd i w podobnej cenie obsługuje wiele stron.
- mydevil droższe 200zl rok
- kylos pakiet bez limitu 199zl rok
Domenę mam juz na ovh.
Chyba, że lubisz nie dostawać odpowiedzi nam mail z supportu albo nie móc się do nich dodzwonić.


@buntuubuntu: Maksymalny czas odpowiedzi nazwa.pl na przesłaną przez Klienta wiadomość email, niezależnie od pory dnia to, 30 minut. Wszystko zależy od natężenia obsługiwanych zgłoszeń - w większości przypadków wszystkie zgłoszenia realizowane są w krótszym czasie niż podane 30 minut. Oczekiwanie na połączenie telefoniczne - także zależne od ilości zgłoszeń w danym momencie, średnio nie
osobiście chyba skłaniam się nad hostinger


@vanvolf: daj sobie spokój z hositnger/dreamhost. mam doświadczenie - 0 wsparcia technicznego, a jak coś leży to nic nie wiesz - NIKT NIE ODPISZE NA EMAIL. tak jak w ovh. a leży tak często jak tanio się sprzedają. to samo co w polskich g*wno-hostingach, które mają biura wirtualne albo siedziby w bloku mieszkalnym na 8 piętrze.

w takich tanich g*wnohostingach jak ovh to mozesz domeny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@racklette: OVH to chyba największy hosting w Europie, nie licząc AWS (które gorąco polecam jeśli potrzebujesz stabilności i wydajności, a cena nie ma znaczenia). Raczej nie ma szans na to że upadną. Na dodatek mają co najmniej jeden oddział w każdym kraju w którym świadczą usługi i bardzo często lokalne serwerownie. Swoją drogą co polecasz, bo ja używam OVH, seohost, Hetzner i MyDevil?