Wpis z mikrobloga

Wiecie co, wiele naczytałem się krytyki na temat pustego otwartego świata w takich grach jak Inkwizycja, Andromeda, ale ludzie którzy wyrażali tą krytykę chyba nie grali w Assassin`s Creed Odyssey. Nie zrozumcie mnie źle, gra jako gra to taki mocny średniak, bardzo solidna robota, przede wszystkim piękna grafika, animacje i klimat. Ale właśnie przebiegłem po raz pierwszy całe Ateny i dostałem literalnie jednego questa, polegającego dosłownie na zabiciu 10 typów i przyniesieniu z powrotem jakichś pieczęci. Czyli coś, co wygląda jak 90 procent questów w tej grze. Największą atrakcją wspięcie się na pomnik Ateny, tylko co z tego. 10 sekund frajdy. Dosłownie wieje z ekranu nudą. Takiego pustego ogromnego świata jak w Odyssey nie widziałem nigdzie.

Już widzę, że będę leciał przez główny wątek jak burza bo znudziły mi się te generyczne questy, a jestem dopiero po 10 godzinach gry. Niestety, może swoje robi też podejście do Odyssey po ukończeniu RDR2. Przy tej grze najnowszy Assassin wygląda niestety jak Fiat125p przy Mustangu GT. W tym kontekście trochę nie rozumiem ekscytacji co do Valhalli, bo jak nie poprawią swoich pomysłów to nie wiem kto będzie w to grał, zwłaszcza po rewolucji jaką zrobił Rockstar.

#gry #assassinscreed #rdr2
  • 5
@Kosmiczny_pies_Kazak: Ja tam bawiłem się całkiem spoko przez niemal 100h, ale właśnie przez ten otwarty świat gra wydawała mi się dużo gorsza od mniejszego Origins. Granica przyzwoitości została przekroczona. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą jeśli chodzi o wielki, otwarty i pusty świat to prym wiedzie wciąż Just Cause. To samo co odyseja tylko bez ciekawego settingu.
@Kosmiczny_pies_Kazak: jeszcze Odyssey nie ograłem, ale po Orgin właśnie zaskoczyła na plus ta "pustość" mapy.
Np w takim Falloucie czy Skyrimie lokacja na lokacji, 100m od wioski jest baza bandytów, albo nieodkryta krypta. Dostajesz questa aby pójść w niedostępne/niezbadane rejony w górach, 300 metrów dalej ;]
W Orgin czuć że jednak te bazy bandytów są na pustkowiu, i oddalone sporo od cywilizacji.
Są w Orgin take rejony, że z jednym czy