Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak bardzo będę pośmiewiskiem na uczelni, jeśli w wieku 35 lat rozpocznę studia 1 stopnia na kierunku programowanie?
#programista15k #studbaza #pytanie #kiciochpyta #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: znajdź sobie ziomków i zbuduj z nimi pseudo rodzinkę, aby odnaleźć się wśród młodych xD
Ala niech będzie przybraną wnuczką.
Tomek przybranym wnukiem.
Ale przybranej żony to lepiej sobie nie szukaj, jeżeli już masz swoją xD

W sensie chodzi mi o to, że warto zbudować sobie kontakty do wymiany notatkami oraz do realizacji projektów grupowych. Aczkolwiek w projektach grupowych czy ci się chce, to jeżeli się nie dobierzesz z kimś
@AnonimoweMirkoWyznania: Owszem, inżynierkę (informatyka) zacząłem po maturze, ale magisterkę (elektronika) zacząłem jak miałem 31 lat. Byłem jednym z najstarszym, w tamtym czasie miałem już 7 lat doświadczenia zawodowego. Kilka przedmiotów miałem z głowy, bo miałem certyfikaty. Na kilku przedmiotach robiłem kolegom projekty, żeby oni robili mi na tych, które były dla mnie czarną magią. Wiadomo, byli znajomi, którzy byli bezpośrednio po inżynierce (połowa grupy), reszta to zlepek ludzi z różnych kierunków
@AnonimoweMirkoWyznania: będąc w takim wieku tu niestety musisz pamiętać, że w Polsce panuje swojego rodzaju hierarchizowanie na podstawie wieku.

Więc o ile ty nie będziesz mieć problemów z zagadywaniem do młodych, to młodsi będą mieć opory przed zagadywaniem do ciebie, więc ty musisz mieć inicjatywę lub musisz sobie zbudować wizerunek gościa, który nie ma kija w dupie i można do niego luźno zagadać.

Jeżeli okazałoby się, że jesteś bardzo wyróżniający się
@AnonimoweMirkoWyznania: będąc w takim wieku tu niestety musisz pamiętać, że w Polsce panuje swojego rodzaju hierarchizowanie na podstawie wieku.

Więc o ile ty nie będziesz mieć problemów z zagadywaniem do młodych, to młodsi będą mieć opory przed zagadywaniem do ciebie, więc ty musisz mieć inicjatywę lub musisz sobie zbudować wizerunek gościa, który nie ma kija w dupie i można do niego luźno zagadać.


Jeżeli okazałoby się, że jesteś bardzo wyróżniający się
@AnonimoweMirkoWyznania: na nauke nigdy nie jest za pozno, sam mam ponad 30 i zaczalem uczyc sie programowac. Od kilku miesiecy codziennie i tylko na tym sie skupiam i efekty sa, ale studiow jakos sobie nie wyobrazam i to nie ze wzgledu na wiek. Po prostu tk nie dla mnie. Kazdy jednak uczy sie inaczej i inaczej przyswaja wiedze. W skrocie - jesli chcesz zaczac i ani samodzielna nauka ani bootcampy nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Ziomek robię zaocznie informatykę w wieku 26 lat (są starsi, młodsi, w moim wieku), każdy #!$%@? Twój wiek, liczy się to co umiesz i czy jesteś spoko. Jak chodzi o przebranżowienie (ja robię w total innej działce), to zacząłem uczyć się programowania około 6 miesięcy przed studiami i to mnie zainspirowało. Ucz się i #!$%@?, w końcu osiągniesz swój cel, tylko bądź wytrwały. Nie musisz być programistą, możesz robić ogólnie