Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Polasz: No, na czym? Wytłumacz mi w czym się przejawia miłosierdzie KK w tym kraju.
@Bananowy_Zul: U nas byłoby tak samo, gdyby nie oświecenie i rozwój wolnościowych idei. Myślisz, że KK zrezygnował z pańszczyzny, prześladowań i władzy absolutnej nad ludźmi dlatego, że to niemoralne? Naiwniak.
@Vokun: Ja zapytam co wiesz o Kościele. Kiedy byłeś może na mszy ostatnio tak w zwykły dzień może wieczorem. Kiedy miałeś okazję spotkać się z Kościołem. Nie tym z gazet a tym od dolnym, właściwym. To bardzo ważna dla mnie informacja, aby móc odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie. Księża to tylko bardzo mały element Kościoła Katolickiego w Polsce.
@Polasz:

. Kiedy byłeś może na mszy ostatnio tak w zwykły dzień może wieczorem. Kiedy miałeś okazję spotkać się z Kościołem. Nie tym z gazet a tym od dolnym, właściwym.


Na szczęście nigdy nie byłem na mszy i nie miałem okazji rozmawiać z księdzem, ale co to ma do rzeczy?
Faktem jest, że część duchownych dopuszcza się pedofilii, a Kościół Katolicki jako instytucja tuszuje te przypadki.
Faktem jest, że katoliccy duchowni
@Vokun Nie znasz a nienawidzisz bo ktoś Ci powiedział. Żadna wiedza a jak czytam to co napisałeś jakby Hitler przed wojna o Żydach pisał. Dowiedz się jak jest naprawdę bardzo o pogadamy.
@Vokun prezydent USA doprowadził do śmierci ponad 2 mln Irakijczyków na podstawie nieprawdziwy informacji wywiadu. To z twojej retoryki wynikało by że każdy Amerykanin jest zły i najgorszy i nie powinienem z żadnym rozmawiać bo jest morderca bo należy do tego kraju.
@Vokun:
Faktem jest, że w przeszłości KK dopuszczał się strasznych rzeczy i prześladował nawet za próby rozpowszechnienia Pisma Świętego.

jakie straszliwe rzeczy masz na myśli? i co to za prześladowania za rozpowszechnianie Pisma Świetego?
@Polasz:

Nie znasz a nienawidzisz bo ktoś Ci powiedział. Żadna wiedza a jak czytam to co napisałeś jakby Hitler przed wojna o Żydach pisał. Dowiedz się jak jest naprawdę bardzo o pogadamy.


Przecież powiedziałem, że znam - z literatury, filmów dokumentalnych, informacji prasowych itd. Myślisz, że można wypowiadać się tylko o czymś czego się osobiście doświadczyło? Idąc tym tokiem jakim prawem wypowiadasz się o Hitlerze? Znałeś go? Jadłeś z nim codziennie
@Vokun: Zarówno jeden jak i drugi byli heretykami, Wiklif zapoczątkował, Hus to kontynuował. Luter też się na nich wzorował i wiadomo że się to skończyło rewolucją protestancką.
http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-707198e8-809b-41d3-9d2e-bd2c334c3711
http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-854b1bc5-911f-48a7-81e1-d2132833a9a3?q=25ef156d-fd34-4e6c-b317-eb0ac9ae048a$1&qt=IN_PAGE

Dulcyn też był niesłusznie skazany?
@KorredY: Swoim własnym przykładem potwierdzasz to co mówiłem - katolicyzm jest zaprzeczeniem miłosierdzia. Gdybyś żył w średniowieczu to mordowałbyś ludzi w imię papieża.
@Vokun: Człowieku o czym Ty gadasz? Ja Ci daje dowody że za niewinność go nie skazali a Ty mi wyskakujesz z miłosierdziem? i z tym że bym mordował w imię Papieża? w którym miejscu to napisałem? za pewnie nawet się nie zapoznałeś z tymi publikacjami.vSkoro już tak bronisz protestantów to się zapoznaj z rewolucją protestancką, ile tam bylo mordów, oraz z rewolucją anglikańską, polecam "święte szaleństwo" Adam Zamoyski.