Wpis z mikrobloga

@x-kom:
Bardzo słabe podejście do klienta, zakłamane informacje o dostępności produktów, zero wyrozumiałości. Sklep jak najbardziej porządny z wieloletnim doświadczeniem, ale najwidoczniej coś się zmieniło w niektórych aspektach.

Part1
Złożyłem zestaw wart ~25 000 zł, składając ten sam zestaw z 3 różnych sklepów wyszło mi ~2 000zł taniej (x-kom bardzo lubi zawyżać ceny, kiedyś mieli konkurencyjne i najlepsze, aktualnie to ciężko znaleźć coś w lepszej cenie niż u konkurencji).
Z racji tego, że darzyłem kiedyś ten sklep sympatią, wysłałem maila z zapytaniem czy jest możliwość jakiegoś rabatu na taki zestaw, ponieważ wolę kupić wszystko w jednym sklepie. Oczywiście dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości... Więc kupiłem całość w 3 różnych sklepach, tylko niektóre rzeczy w x-kom.

Part2
Z rzeczy, które zamówiłem na x-kom nie było oczywiście wszystkiego na stanie, no bo po co dawać prawdziwe informacje na stronie (#dostepnealewsumietojednaknie). Okazało się, że nie mają monitorów oraz zasilacza i trzeba czekać, zaproponowali 200zł droższy zasilacz, zgodziłem się i zrobiłem dopłatę. Na pytanie kiedy dostawa monitorów, dostałem konkretną datę, jakieś 3 tyg oczekiwania.

Mijają 3 tygodnie i co? Oczywiście po wysłaniu maila, dostaję odpowiedź, że jednak jeszcze miesiąc trzeba czekać, ale za to mogą zaproponować 200zł droższe monitory... (na stronie w teorii o 100zl, bo zdążyli już podnieść cenę monitorów,
które kupiłem o_O). Na pytanie czy z racji wprowadzenia mnie w błąd o dostępności produktu na samym początku, jak i o dostawie oraz dopłacie do zasilacza, czy dostanę rabat jakiś na te 2 monitory. Oczywiście dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości. Więc podziękowałem i poprosiłem o zwrot pieniędzy.

Pomijam fakt, że na każdego maila czeka się 3 dni na odpowiedź, ale to akurat mogę jeszcze zrozumieć z racji na aktualną sytuację.

Podsumowując, nie wrócę już do tego sklepu, całe szczęście istnieje konkurencja i ma się bardzo dobrze, straciłem tylko miesiąc czasu na marne. Wprowadzają klienta w błąd, każą czekać wieczność i podnoszą ceny wszystkiego co się da, ale już obniżyć chociaż lekko kwotę chcąc kupić sprzęt wart 25 000zł, tym bardziej że u konkurencji niektóre podzespoły są sporo tańsze, to już nie ma o czym marzyć.

Kto chce niech kupuje śmiało, ale mojej osoby już nie uświadczą, pozdrawiam.
  • 2