Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 30k oszczędności (co miesiąc odkładam jakieś 2k), brak pomysłu na życie i chęć zmiany. Skończyłem gównokierunek i pracuje w korpo (nie mieszkam sam). Co można zrobić z taką kwotą ewentualnie większą po jakimś czasie? Dodam, że pracuje w obsłudze klienta i nie jestem zadowolony ani z kierunku studiów ani pracy. Wg mnie mam dwie opcje:
1. Oszczędzać i tyle - tylko co potem? Na co wydać? Oszczędzać aż kupno np własnego mieszkania będzie realne? Zainwestować w samochód? Coś innego?
2. Inwestować w siebie - tylko jak? Kursy programowania?

Moim problemem jest to, że jestem w stanie odłożyć z 2k miesięcznie, nie wiem na co można to wydać a nie chce na głupoty i mam ochote coś zmienić w życiu żeby mi było łatwiej.

#rozwojosobisty #inwestycje #oszczednosci #kariera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania @espu : Programowanie odradzam, pracuję w IT i taki ostatni rozsądny moment wejścia z tzw. ulicy to był 2-3 lata temu a już nawet i wtedy nie było już tak kolorowo jak wcześniej. Obecnie juniorzy przez pierwszy rok-dwa lata pracują za pieniądze rzędu 2000zl a nierzadko całkiem za darmo. Jak jesteś studentem to można sobie pozwolić ale jak jesteś dorosłym facetem to raczej nie będziesz miał na to czasu. Czasy gdzie