Wpis z mikrobloga

Napisałem krótki poradnik jak na 7 sposobów można ratować pszczoły. Z tej okazji robię też #rozdajo.
Link do wykopania: https://www.wykop.pl/link/5471427/7-prostych-sposobow-na-pomaganie-pszczolom/

Rozdajo proste jak świat : do wgrania słoik 1kg miodu z ostatnich zapasów. Wygrany wybiera rodzaj miodu: rzepak, wiosenny lub leśny. Losuję aż 2 osoby! Tradycyjnie, zielonki nie biorą udziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wpis jest treściwy, natomiast sposoby na ratowanie proste i skuteczne. Jak zrobić dobre poidło (a nie takie które tylko ładnie wygląda na instagramach!), o obsiewaniu nieużytków, oraz co zrobić, gdy widzimy rójkę w mieście.

Miłego czytania!
  • 21
@andrzeii: Ja powoli przymierzam się do chorowania. Moi dziadkowie mieli a ja mam wrunk. Jednak po zobaczeniu poradników okazuje się że to nie takie proste i trochę kosztuje na początek.
Co prawda skromnie, ale na balkonie, obok doniczek z ziołami i kwiatami wystawiłem spodeczek z wodą. Udało mi się jedynie zaobserwować jedynie osy jak piją, ale pszczoły też się kręcą przy doniczkach. Niestety jest pewien problem, bo w mojej dzielnicy są postawione tabliczki z informacją o panującym zgnilcu amerykańskim, więc nie wiem czy pszczoły tutaj się uchowają.
@frugom: unosi się na wodzie, przez co niezależnie od stanu wody pozwoli pszczołom na pobieranie wody. Poza tym jest chropowaty i na jego powierzchni zbiera sie woda. Przy czym szybko się nagrzewa i pszczoły maja dostęp do cieplejszej wody :)