Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z #sluchawki #bluetooth #bluedio na laptopie #dell pracującym na #windows10.

Słuchawki się poprawnie parują, instalują się osobno jako słuchawki stereo i jako headset, wszystko wydaje się być ok.

Jako słuchawki działają poprawnie, ale gdy przełączam urządzenie na "zestaw słuchawkowy" - nie działa.

Niezależnie od ustawień, mikrofon w słuchawkach nie zbiera dźwięku. Headset jest poprawnie zainstalowany jako urządzenie do nagrywania, mogę go wybrać, ale nie działa. Testowałem przez narzędzia windowsa i w różnych aplikacjach i ni cholery, mikrofon nie zbiera nic. Ustawiłem jako urządzenie domyślne - dalej nic.

Urządzenie do odtwarzania "zestaw słuchawkowy" także jest widoczne, włączone, możliwe do wybrania, ale gdy je wybiorę - nie ma dźwięku.

Przeinstalowałem sterowniki bluetooth i sterowniki karty dźwiękowej, usuwałem i parowałem urządzenia chyba z milion razy i dalej nic. W ustawieniach prywatności mikrofon jest włączony wszędzie tam gdzie powinien.

Mam dwie pary takich słuchawek i z obiema jest ta sama sytuacja. Testowałem na dwóch różnych dellach i na obu jest to samo.

Na urządzeniach z androidem słuchawki działają prawidłowo jako zestaw słuchawkowy.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim i ma rozwiązanie?

#komputery #serwispc #pcaudio #windows #audio
  • 3
@sloram: Mam dokładnie to samo. Chodzi o ustawienia domyślnego mikrofonu. Bo dźwięk przesyłamy przez bt jest dobry więc nie ma "przepustowości" by i uciągnąć mikrofon to dźwięki zbiera ten z laptopa. Mi udało się jakiś to ustawić ale dźwięk w słuchawkach i mikrofonie był po prostu średni więc zostawiłem jak jest domyślnie.
@Uaephean: rozumiem, dzięki. U mnie chyba są inne przyczyny, bo nawet gdy ustawiam headset jako domyślne urządzenie i wyłączam wszystkie inne, to jest kompletna cisza, jakby w ogóle nie było łączności między urządzeniami na tym profilu BT.
@sloram: Też tak miałem właśnie ale nie pamiętam co zrobiłem by temu zaradzić. W każdym razie po aktualizacji windowsa wszystko wróciło "do normy" i teraz już nie potrafię tego zrobić. W ogóle mam problem z tym, że Firefox mi coś psuje z dźwiękiem gdy dzwonię przez FB a chrome działa idealnie. Sprawdź inne słuchawki bt jeśli masz i czy też ten problem występuje.