Wpis z mikrobloga

Długo nie potrafiłam się przekonać do tabletu graficznego, aż w końcu wzięłam udział w 5-dniowym kursie portretu. Nadal mam problem żeby zsynchronizować to co widzę na ekranie z tym, jak rysuję na oddzielnym tablecie, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, a widzę dużo plusów Digital Paintingu.

Największą rozkminę miałam w tym jak narysować wzór na marynarce, ale jak na pierwszy raz jestem dumna z tego, jak wyszło i przy okazji sporo się nauczyłam.

Chcę się teraz zmotywować do narysowania czegoś nowego, bo to narysowałam ze 2 tygodnie temu i od tamtej pory nic (__)
#digitalart #digitalpainting #tworczoscwlasna #krita #rysunek #chwalesie #tabletgraficzny
13czarnychkotow - Długo nie potrafiłam się przekonać do tabletu graficznego, aż w koń...

źródło: comment_1587725536GE5vjrqPDStouvdUlztiUp.jpg

Pobierz
  • 18
a jaki kurs robiłaś?


@michin: One Week Portrait ze strony paintable.cc. Kurs jest darmowy, bardzo go polecam, ale niestety koleś otwiera go tylko na 1.5 tygodnia kilka razy do roku, więc musisz poczekać, aż znowu go otworzy. Poza samymi tutorialami ma też grupę na fb, gdzie podczas tego tygodnia się skupia na portretach, ludzie dają sobie feedback, on codziennie wybiera jedną pracę i pokazuje na niej, co można poprawić.

jakiego
@KrzaczeK93: ja też kombinowałam ostro, pół soboty mi to zajęło xD ale przynajmniej teraz wiem jak to zrobić. Chyba, że da się łatwiej, ale nie mogłam znaleźć tutoriali do tego :P

1. Narysowałam sobie kawałek kratki
2. Zastosowałam w programie kratkę jako pattern
3. Narysowałam prostokąt z zastosowaniem tego patternu i nałożyłam nad jedną z części marynarki
4. Użyłam narzędzia do przekształcnia warstry w Kricie i poprzekręcałam odpowiednio warstwę, żeby kąt
13czarnychkotow - @KrzaczeK93: ja też kombinowałam ostro, pół soboty mi to zajęło xD ...

źródło: comment_1587742434N61FJitF87o4ExIgzNe1ko.jpg

Pobierz
@litwiak11: myślałam o tym, ale na razie nie będę nowego sprzętu kupować :P może w przyszłości. Wydaje mi się, że synchronizacja ręki z obrazem to kwestia przyzwyczajenia, po jakimś czasie powinno mi lepiej iść. Ale dzięki za polecanie!

@kopytko_: dziękuję ()
@jamniczek_trailowy: dzięki! ^_^ Ten portret z pinteresta wzięłam. Zazwyczaj przy tradycyjnym rysunku rysowałam siebie xD Ewentualnie znajomych. Albo na deviantarcie są też czasem ciekawe portrety, nie takie modelkowe, może akurat Ci podpasują. Za mało rysuję, żeby Ci doradzić tak naprawdę, daaaawno już portretu nie rysowałam, to jest pierwszy od lat tak naprawdę