Wpis z mikrobloga

Czy za około 4500zł kupię sensownego MacBooka Pro 13 z ekranem Retina?

Używany tak

Jak wygląda kwestia baterii np. w takim z 2016/2017 roku? Jak liczone są cykle ładowania?

Trzyma dobrze, ale bez szału. Czasy zajebistych baterii w MacBookach chyba już minęły. Cykl liczony jest od całkowitego naładowania do całkowitego rozładowania, Apple zaleca wymianę chyba przy 1000 cykli.

Czy mogę go używać jako komputer stacjonarny czyli non stop pod zasilaczem?

Można, jak
@Koichi: zdaje mi się, że automatycznie po naładowaniu do 100% korzysta tylko z zewnętrznego źródła, ale dokładniej się w ten temat nie zagłębiałem. mój służbowy laptop, który jest podpięty prawie cały czas do ładowarki ma mniej cykli niż prywatny, z którego korzystam częściej z baterii
@Koichi: Air z tego roku daje mocno rade. Na twoim miejscu pozyczylbym pod babci tysiaka albo wzial raty (teraz duzo rat 0%) i wzial wersje Air 2020 z procesrorem i5. Bedzie to duzo lepsze rozwiazanie niz niewiadomego pochodzenia 3 albo 4 letni sprzet. W tej generacji masz nowa klawiature, ktora jest pozbawiona wad macbookow pro od wersji 16 + nowa baterie i normalna gwarancje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jackill: właśnie oglądałem Luisa Rossmana i jeśli chłodzenie w wyższych wersjach Air 2020 wygląda tak samo jak w bazowym to Apple nieźle pojechało po bandzie ( _)
@Koichi: No i tu jest właśnie problem, bo w tej cenie jest nowy Air, który poza chłodzeniem we wszystkim wypada lepiej (poza portami). Może jak wyjdzie nowy Pro, to ceny starszych używanych trochę spadną bo ludzie powymieniają na nowe.