Wpis z mikrobloga

#perfumy
Właśnie dotarła do mnie paczka z Notino z nowymi, hajpowanymi, tanimi zapachami Just Jack. Zamówiłem tobacco leaf i neroli.
Jestem szczerze w szoku jak dobrze ten pierwszy naśladuje TV Tomka. Dla mojego, mało wprawionego nosa, zapachy są podobne spokojnie w 90-95%. Jedyna różnica jaką wyczułem to specyficzny zapach jakby gumy balonowej w jj, ale szybko ulatnia się i na skórze pozostaje TV.
Neroli ciężko mi porównać, ponieważ nie znam oryginału. Dla mnie to słodko-gorzkie połączenie pomarańczy, bergamoty i białych kwiatów. Zapach nie jest tragiczny, ale nie przypadł mi też do gustu.
  • 17
@Szr1h: Oba siedzą na nadgarstkach od jakich dwóch godzin i nadal bardzo intensywnie je czuję. Próbowałem zmyć neroli, ale nie pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°) więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni, jak będę je nosił. Myślę, że w taką pogodę mogę trochę męczyć ludzi nosząc tl.
@MOCNY_FULL: nie pamiętam jak pachnie TV, którego tylko raz gdzieś na szybko przewąchałem w perfumerii, ale wiem jak pachnie Franck Bocclet Tobacco, który podobno pachnie jak TV, więc jeśli JJ Tobacco Leaf będzie pachnieć podobnie do tego Tobacco, to będę mega zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marmite: Czytałem wiele opinii, że Franck Bocclet jest podobny, ale dużo mniej waniliowy, więc zapachy mogą się jednak trochę różnic. Tylko nie jestem w stanie tego ocenić, ja znam tylko Tomka i Jacka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MOCNY_FULL: tak może być, bo faktycznie zdecydowanie pierwszą nutę w Tobacco gra tytoń, zapach pachnie jak tabaka, taka ze świątecznymi przyprawami. Jeśli JJ będzie trochę mniej tytoniowy a bardziej waniliowy to trudno, przeżyję, to raptem 7 dyszek :D
@MOCNY_FULL: Też mi dziś przyszedł dokładnie taki sam zestaw jak Tobie, tobacco leaf faktycznie może jest podobny ale na pewno nie dałbym mu 90% podobieństwa do TV, a snobem nie jestem. Zapach na pewno jak na tę cenę jest godny uwagi, nawet nie wiem czy nie w moim top 5 tanich zapachów ~1zł/ml. Co do różnic to oczywista jakość składników (nie mówię że pachnie mega syntetycznie, po prostu TF to wysoka
@MOCNY_FULL: Ja też ten sam zestaw xD oryginałów nie wąchałem, więc tylko opinia jako samych zapachów. TL bardzo fajny, słodki, ja tam wiśnię czuję i ten tytoń, wanilia może delikatna. Za to neroli to gorzkie pomarańcze i niestety dla mnie trochę leśny odświeżacz do kibla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
TL jakoś mocnej projekcji nie ma, ale to jeszcze przetestuję innego dnia, bo teraz mam 3 zapachy na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MOCNY_FULL: nie tobie jednemu tak pachnie, ja się bardzo rozczarowałem tym zapachem. Na szczęście udało mi się odsprzedać z niewielka strata wielkości kwoty dobrego piwa.