Wpis z mikrobloga

W życiu bym nie pomyślal że niby drobne wydarzenia z przeszłości mogą tak uderzyć po takim czasie. Mógłbym wam przysięgać że jakaś część mnie chce siebie uśmiercić. Nie mam siły ani ochoty jeść mimo głodu, nie mogę spać a gdy zasnę ciężko mi się wybudzić nawet po 11 godzinach snu, nic nie sprawia mi radości ani nie daje satysfakcji. Coraz częściej myślę o tym jak wyglądałoby zycie rodziny po mojej śmierci, dosłownie rozkładam się od środka a ja nie wiem co zrobić.
#zalesie #zdrowie i chyba #depresja
  • 23
@PokoryDoZycia: idź na terapię, a jak nie chcesz to chociaż do psychiatry po leki (SSRI, albo lepiej MAOi, np. moklobemid), poprawi Ci motywację (niezależnie czy rzeczywiście masz depresję czy nie)
@mamrotekk: Inhibitory monoaminooksydazy (ten enzym, co metabolizuje serotoninę, dopaminę, i noradrenalinę). Więc MAOi podnoszą nie tylko serotoninę, ale i dopaminę i noradrenalinę, przez to dodają napędu/motywacji.
@mamrotekk: jeśli rzeczywiście masz depresję i przez to brak motywacji, to powinny (ale raczej pośrednio, zmniejszając objawy depresji, bo sama serotonina motywacji nie zwiększa), a takie MAOi to nawet zdrowemu człowiekowi powinny zwiększać napęd, przez podniesienie noradrenaliny
@mamrotekk: widząc na praktykach i zajęciach klinicznych jak ta praca wygląda (szczególnie w specjalizacjach zabiegowych), doszedłem do wniosku, że spędzanie 60 h tygodniowo w szpitalu i praca niepozwalająca na jakąkolwiek kreatywność, to jednak nie to, czego chcę od życia xd
@mamrotekk: no zgadza się, i to było jedyne co powodowało u mnie jeszcze jakieś wątpliwości... I wiem, że w przyszłości jeszcze wiele razy będę miał wątpliwości, czy to była słuszna decyzja. Ale z drugiej strony co Ci po hajsie, jak całe życie spędzasz w pracy, i to jeszcze takiej, której nawet nie lubisz?
@mamrotekk: i te 4 lata to może nawet nie do końca zmarnowane, bo jednak pierwsze 3 lata to głównie nauki podstawowe, m.in. anatomia, fizjologia, biochemia, farmakologia, co rzeczywiście mnie interesowało. Dopiero 4. rok to już same zajęcia kliniczne.