Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wytlumaczcie jak debilowi, bo ja przeczytałem tag ale nadal jednej rzeczy nie rozumiem xD
przecież jak ktos zawarl kontrakt tydzień czy miesiąc temu to zawarl go na taka kwote która była w tym dniu wlasnie.
dlaczego wiec teraz nagle ta ropa na maj jest tak tania? przecież ktoś tam te kontrakty zawieral i zobowiazal sie to kupic po takiej cenie jaka mial podana
czy po prostu nikt nie robil tych kontraktow xD ale to w takim razie czy cena już dawno nie powinna spasc? skoro wiadomo było od dawna ze nikt tego nie kupuje? albo chociaż czy nie powinna spadac stopniowo? sorry ale chyba debil ekonomiczny hir
#gielda #ropa
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lazer: dlatego, że kontrakty zawierają nie tylko Ci którzy chcą kupić ropę, ale też Ci którzy chcą zarobić na sprzedaniu kontraktu w późniejszym terminie jeśli cena wzrośnie. W piątek różnica między kontraktem na maj a czerwiec była koło 7 USD więc niektórzy stwierdzili, że poczekają z pozbyciem się kontraktu do samego końca (bo może akurat przez weekend się coś wydarzy). I wczoraj spanikowali
@lazer: Wyobraź sobie że produkujesz powiedzmy meble. Bierzesz kontrakty na kilka miesięcy do przodu na drewno bo wolisz mieć stabilną cenę wtedy możesz łatwo ustawiać ceny i nie obchodzi cie jeżeli akurat wzrośnie cena. Nagle uderza koronawirus twoje zakłady stoją, sklepy stoją i nic nie sprzedajesz a kontrakty dalej masz. Okazuje się że jest też pełno osób z podobnymi kontraktami tylko że oni robili to tylko dla spekulacji. Nie masz gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xentropia: spanikowali i co? zaczeli zrywac te kontrakty placac jakas kare umowna?
bo chyba nie mozna ot tak sobie powiedziec ze e #!$%@? ja to juz nie chce xD jesli zawarlo sie z kims umowe
a sprzedac rozumiem ze nie ma komu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karmelowykot-desantowy: no tak ja rozumiem ze nikt nie kupuje, ze nie ma gdzie trzymać itd
nie rozumiem tylko skad nagle taki spadek, skoro kontrakty ktos zawieral po innej cenie jakis czas temu i zobowiazal sie to kupic
a jesli nikt nie zawieral to dlaczego cena nie spadala stopniowo
no chyba ze jest tak jak rozumuje w poprzednim komentarzu w czym @xentropia mi pomogla, ze nagle ludzie zaczeli zrywac te kontrakty (o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lazer: dokładnie tak - nie możesz powiedzieć "jednak nie chcę" - więc Ci którzy mieli kontrakty a nie chcieli ropy byli gotowi zapłacić komuś za to żeby tą ropę za nich odebrał - chętnych do odebrania nie było, więc dopłacali coraz więcej, żeby się tylko tych kontraktów pozbyć
@lazer: bo spadł tylko kontrakt na maj. Reszta dalej sie trzyma w pozytywnych liczbach i wygasał on teraz. Jeżeli zostaliby z tym kontraktem to mieliby chyba 30 dni na odbiór swojej ropy. Pewnie do końca mieli nadzieję na jakieś odbicie lub znalezienie miejsca w przypadku większych graczy ale nie dało się więc spanikowali i chcieli zrobić co się da żeby pozbyć się tych kontraktów. Gdzieś widziałem wyliczenia że jakbyś kupił tankowca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xentropia: @karmelowykot-desantowy: dobra juz w miare rozumiem, dzieki
a taki kontrakt w ogole to moze sobie kupic czy zawrzec zwykly szary mirek? a jesli tak to co ma taki czlowiek teraz zrobić jak juz minal termin i nikt nie kupil od niego tego kontraktu? xD
@lazer: Tak każdy może zawrzeć taki kontrakt większość brokerów ma coś takiego. Masz Grace Period podobnie jak w przypadku karty kredytowej w którym musisz odebrać surowiec jeżeli tego nie zrobisz to masz naliczane odsetki aż odbierzesz. Nigdy nie aranżowałem czegoś takiego więc nie wiem jak dokładnie wygląda odebranie czegoś takiego ale pewnie są jakieś firmy którym można zapłaić żeby zrobiły to za ciebie. Są też cash settled w których nie musisz
@karmelowykot-desantowy: czyli trochę lipa jednym słowem, ciekawe jak ściagają kogoś takiego żeby z niego ściągnąć te odsetki
bo wyobrażam sobie takiego 18 latka co się nasłuchał naganiaczy na brokerów na youtube i powiedzmy wpakował się w taki kontrakt bo coś tam przeczytał czy usłyszał i teraz nie wiadomo co z tym robić, ciekawe ile osób jest w takiej sytuacji