Wpis z mikrobloga

Nastąpiły duże zmiany odnośnie Wykopowego Projektu Deep Fake. Po pierwsze, dzisiaj umieszczam filmiki bezpośrednio w tym wpisie na Mirko (jako embed do wpisu) i nie wrzucam filmika na Wykopalisko. Uważam, że to lepsze rozwiązanie niż wołanie do linka gdzie trzeba klikać kilka razy żeby dostać się do właściwego klipu.

Druga sprawa to to, że rezygnuję z testów typu pojedynczy batch, sprawdzanie co się dzieje gdy faceset jest bardzo słabej jakości, kilka dst naraz podczas trainingu oraz inne podobne gdzie wynik przewidywalnie wychodził mierny. Wiele osób narzekało na słabą jakość niektórych produkcji, więc postanowiłem, że eksperymenty z Deep Fake ograniczamy do wysokiej jakości facesetów. Oznacza to niestety, że wiele propozycji gdzie nie ma dostępnych materiałów w wysokiej rozdzielczości zostaje skreślonych. Natomiast nie wykluczam, że od czasu do czasu umieszczę coś niestandardowego na kanale, więc warto subskrybować mój kanał Youtube.

Poniżej zamieszczam owoc obecnego stadium projektu, czyli Steven Seagal jako Armand w Wywiadzie z Wampirem. Jeśli pamiętacie pierwszy odcinek projektu, to warto porównać skok jakościowy jaki nastąpił od tamtego czasu. W aktualnym odcinku projektu ograniczyłem batch o połowę i ustawiłem wyższą rozdzielczość trainingu. Również sam faceset jest bardziej kompleksowy i zawiera wiele różnych odmian oświetlenia i cieniowania twarzy. Jak oceniacie wynik takiego rozwiązania?

Jeśli ktoś posiada konto na Reddicie i chciałby pomóc w podzieleniu się ze światem dziełem naszego wypokowego projektu, to tutaj podaję link:

https://www.reddit.com/r/funny/comments/g5cpvx/interview_with_the_vampire_but_with_steven_seagal/

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dzionka!

Poniżej jeszcze szybkie głosowanie odnośnie jaką formę prowadzenia przeze mnie projektu wolicie.

#deepwykop - tag do obserwowania/czarnolistowania

#machinelearning #deepfake #ai #technologia #seriale
Rimfire - Nastąpiły duże zmiany odnośnie Wykopowego Projektu Deep Fake. Po pierwsze, ...
  • 113
Plusuj ten komentarz jeśli nie masz nic przeciwko żeby projekt obejmował również eksperymenty z niestandardowymi ustawieniami, próby korzystania z materiałów słabej jakości i w niższej rozdzielczości jeśli nie ma możliwości pozyskania materiałów HD, pojawiające się szybciej ale których wynik może wypaść dość słabo.