Wpis z mikrobloga

Cześć,

mam takie pytanie dotyczące Merlina. Kupiłem sobię płytę SKR 1.3 do Endera, wrzuciłem wczoraj Merlina ale niestety jak daję "auto home" to wyrzuca mi głowicę gdzieś na środek stołu. Jak zaczynam ruszać osiami to okazuje się że np. mój 0.00 point dla osi X jest gdzieś od środka stołu a nie na brzegu, jak to skalibrować? potrzebuję jakieś słowo klucz.

#ender3 #3dprinting #drukarki3d
  • 8
@matejkoo: a skąd brałeś konfigurację? Jeździ do krańcówek normalnie, a potem gdzieś zostaje na środku? Zobacz w configuration.h czy nie masz #define BED_CENTER_AT_0_0 włączonego
@mieffer, wziąłem stockowy z przykładów, ale no niestety... każdy poradnik co innego podaje a drukarka nie drukuje. Odznaczyłem co podałeś, daję home a on robi 1cm w prawo, wysuwa stół i do góry. Chyba powinno iść w lewo, wsuwać stół i iść w dół.. do krańcówek...

Jedyne z takich rzeczy odnośnie silnika to zmieniłem: // Mechanical endstop with COM to ground and NC to Signal uses "false" here (most common setup).
@matejkoo: a fizycznie krańcówki dobrze podłączyłeś? Ender ma chyba tylko dwa kable, powinny być w tych pinach od strony usb (G i S). Jak masz możliwość podłączenia do kompa i użycia pronterface, albo czegoś podobnego, to wyślij M119. Jak krańcówki nie są naciśnięte to powinno zwrócić
xmin: open
y
min: open
z_min: open
a jak palcem naciśniesz i przytrzymasz, i zrobisz M119 jeszcze raz, to powinno odpowiedni zmienić na TRIGGERED
@mieffer: Hmm teraz widzę, on ma zworki nad osią X ściągnięte, ja założone, to może być przyczyna? (muszę w nocie zobaczyć), bo generalnie wyciągnąłem ją z pudełka, założyłem TMC2209 i załozyłem że jest już złożone.