Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Giacomina: bo nauka polskiego, przynajmniej w latach kiedy uczyłem się ja i siostra, to tak naprawdę kulawa historia literatury
Ostatnie lekcje gramatyki itp. miałem w gimnazjum, i to i tak dość po łebkach - klasa (w tym ja) miała spory problem z rozbiorami zdań, więc na resztę było mało czasu, tym bardziej że część z zajęć językowych musieliśmy spędzić na literaturze - bo ona była na egzaminie, a gramatyka i ortografia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WyslijNaPwUlubionegoMema:

polski


xDDDD a potem muszę siedzieć i przepisywać raporty, bo wstyd to wysłać do klienta, przecież ludzie nie umieją kompletnie pisać poprawnie po polsku i nie mówię tu o jakichś półgłówkach, tylko o ludziach z wyższym wykształceniem. Sam z resztą nawet swoje teksty przepuszczam przez sprawdzanie pisowni na stronach internetowych i wyłapują mi takie błędy językowe, o których bym nie pomyślał nawet.
Żaden, wszystkie są przydatne


@fanmarcinamillera: ogolnie wszystkie, ale cześć powinna być mocno ograniczona. Historia, biologia, geografia w szkołach średnich tylko na specjalizacjach. Religia OUT, polski ograniczony. Lepiej przerobić mniej materiału ale lepszego jakosciowo, interesującego. Na kij komu wkuwanie dynastii jagielononow, rozmnażanie hełbi modrej, rzek ameryki południowej itp.