Wpis z mikrobloga

2 miesiące temu wykopki krzyczały najgłośniej: "w Chinach to sobie poradzono bo tam nie ma demokracji i każdy musiał się podporządkować", dziś kiedy w europie wprowadzono zakazy to krzyczą: "Nikt mi nic nie będzie zakazywać, jestem wolny, powołuję się na konstytucję, nie ma stanu nadzwyczajnego!". Prawda jest taka.

-wprowadź systemy nadzoru kontaktów wykorzystując smartfony, miej kontrolę nad pandemią i ruszaj z gospodarką na pełnej
-społeczeństwo broni się przed wydumaną "inwigilacją", nie chce się poddawać ograniczeniom i nie miej kontroli nad pandemią, w konsekwencji czego gospodarka przez 2 lata będzie w stanie letargu

Wszystko to wynika z naszej kultury cywilizacyjnej, która oparta jest na wolności jednostki. Pytanie czy tą wolnością nie przepłacimy zrujnowaną gospodarką, zamykaniem miejsc pracy, dużym bezrobociem i problemami społecznymi.

Troszkę mnie to martwi, nie powiem.

#koronawirus
  • 2
@Czupryn999: są agencje odpowiedzialne za taki stan rzeczy, politycy którzy lekceważyli zagrożenie a my jesteśmy sobie winni ze tak ufamy. Rozwiązujemy, zajmujemy się problemami które są wyimaginowane. Uważasz ze zrobiliśmy dostatecznie dużo na początku roku? Podobno wiedzieliśmy w grudniu, i co? Sami sobie wyhodowalismy Chiny, mamy kupę jednorazowego gowna za 1$, plus koronagowno.