Wpis z mikrobloga

W bitcoin, jak kontrolujesz swoje klucze. Choć większość tego nie robi, tylko posługuje się seedem do generowania a właściwie kontroluje tylko wejście seed phrase do generowania seeda z którego generuje się dopiero klucz master key. Ale powiedzmy że to jest kontrolowanie klucza ( ͡~ ͜ʖ ͡°). No więc w bitcoinie jak wiem że mój klucz jest bezpieczny, to mogę mieć na wszystko i wszystkich #!$%@?. Mogę nie interesować się bitcoinem przez następne kilka lat. Najwyżej sieć zniknie ale moich BTC nikt nie ruszy. No w sumie gdyby większość sforkowała łańcuch z przed moich transakcji, to bym stracił BTC. Ale wtedy większość musiałaby podjąć taką decyzję. W sumie już były podobne pomysły, żeby w ten sposób zblokować coiny Satoshiego. Dziś Satoshiego jutro kogoś innego hehe. Tak czy inaczej jest duża szansa że consensus nie zostanie zmieniony i mogę spać spokojnie.

Dla kontrastu w LN, jak zniknę na jakiś czas i nie zostawię opłaconego stróża do moich środków, to mi je zajebią. Jak coś można to to się stanie.

Taka jest różnica między bitcoinem a fałszywym udającym bitcoinowy softem do błyskawicznych scamów.

#bitcoin
  • 3
@OPcodeRTI: 1.Dlatego LN nie jest raczej dedykowane do trzymania dużych kwot. To coś na zasadzie portfela z max np. 3000zl jak zgubisz to szkoda ale nie ma tragedii. Każdy musi ustalić indywidualnie taki swój max w LN.

2.Nawet jak znikniesz i nie zostawisz stróża (czyli zrobisz coś czego nie zaleca się mając środki w LN) to i tak jest małe prawdopodobieństwo ze zostaniesz okradziony bo złodziej żeby ciebie okraść musi zaryzykować