Wpis z mikrobloga

#programowanie #java

Napisałem aplikacje z GUI zrobionym w fxml, mogę odpalić całość w IDE w intellij. W jaki sposób mogę z tego co mam zrobić plik wykonywalny na windowsa? Są różne poradniki na necie, ale praktycznie żadne rozwiązanie nie działa, bo javafx nie jest częścią jdk od jakiegoś czasu.

Ktoś mógł by poradzić, ewentualnie odesłać do sprawdzonego źródła?
  • 6
  • Odpowiedz
@Norwag93: To, że javafx nie jest częścią JDK nie znaczy, żę nie ma wydzielonych modułów których nie mógłbyś załączyć do wynikowego jar-a czy pliku wykonywalnego. Jednak ręcznie będzie ci ciężko to zrobić, użyj jakiegoś systemu budowania. Mając coś co ci zbuduje fat-jar-a będziesz mógł pobawić się w zamianę na plik wykonywalny. Możesz spróbować wbudowanego feature-a GaalVM bo potrafi robić native executable dla windows-a, maka i linuxa. Trwa to długo, ale masz
  • Odpowiedz
@Norwag93: Też własnie się przymierzam do stworzenia GUI z javafx. Z jakiej Javy korzystałeś? Zastanawiam się czy jeśli mam instalkę Javy 8 sprzed zmian licencyjnych (gdy była jeszcze w nije zawarta javafx) to mogę z niej korzystać.

Co do Twojego problemu to myślę że Maven świetnie się sprawdzi
  • Odpowiedz
@Kohrd: używam java 13, niestety w internecie nie ma informacji jak to ogarniać, co w moim odczuciu świadczy że javafx przestała być warta inwestowania czasu. Wszelkie informacje kończą się w okolicy 2018 roku.

Wczoraj cały dzień myślałem jak to ogarnąć, ale trochę strata czasu, Gradle nie pomaga, może coś źle robię, ale też brak informacji jak to zrobić.

W sumie chyba przerzucę się na swinga, aż tyle nie poświęciłem czasu na
  • Odpowiedz