Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej mirki, jaką dystrybucję i GUI byście polecili do zainstalowania dla babci na laptopie, zainstalowałem jej win 7 ale M$ chyba celowo #!$%@?ł ten os, plus stracił już wsparcie. Lapek pewnie by pociągnął wina 10 ale no ledwo, a ważne żeby sprawnie to działało. Co do GUI to jak najprostsze, babcia i tak głównie korzysta z przeglądarki
#linux
  • 10
@Papieska_kremowka: Mint XFCE - ikony z aplikacjami dla babci na pulpit (polecam patent z nazwaniem ich po windowsowemu), timeshift raz na tydzień przy zachowaniu minimum 3 snapów, zaktualizuj wszystko na początku i ustaw żeby pobierało tylko aktualizacje dot. bezpieczeństwa, do neta Brave z wyłączonymi nagrodami.

Zrobisz to i masz spokój na baaaardzo długo, a babcia ma stabilny system.
Będzie mulił


@Kryspin013: Nie podał parametrów tego sprzętu by móc tak stwierdzić. Dziś Cinnamon wcale nie wymaga Bóg wie czego by wydajnie działać, może pobierać nawet mniej ramu od XFCE.
@hussi:

Lapek pewnie by pociągnął wina 10 ale no ledwo


Rosnące wymagania systemów operacyjnych zatrzymały się jakoś w okolicach premiery windows 8

Cinnamon wcale nie wymaga Bóg wie czego by wydajnie działać


Wszystko co jest oparte o gnome działa jak kupa. Kilkukrotnie sprawdzałem Cinnamona i potrafił solidnie zmulić podobnie jak gnome.
@Kryspin013:
Cinnamon z każdym kolejnym wydaniem jest coraz lepiej zoptymalizowany. Obecnie nie mam żadnego systemu który chciałbym sobie zaśmiecić kilkoma środowiskami, ale z tego co pamiętam pobierał podobną ilość zasobów do XFCE. Jakieś losowe filmiki na Youtubie z ostatnich kilku miesięcy potwierdziły moje spostrzeżenia. Zaproponowałem akurat to środowisko, bo moim zdaniem jest bardziej intuicyjne i według mnie to jest ważniejsze dla starszej osoby, niż to o ile dziesiątych sekundy coś szybciej