Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d #elektronika #majsterkowanie

Potrzebuję jakąś prostą i tanią drukarkę 3D do drukowania głównie z ABS prostych modeli. Przykład na obrazku.
ABS ponieważ mam dużo tego materiału i szkoda żeby się zmarnował. Poza tym obudowy przeznaczone są do urządzeń elektronicznych, do których ABS nada się lepiej.

Znalazłem coś takiego - https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-prusa-i3-reprap-stal-8650906735 (FVAT)
Od paru lat używałem oryginalnej Prusa i3 MK2S i byłem zadowolony.

Ktoś może ewentualnie polecić coś lepszego w zbliżonej cenie? Powiedzmy do 800 zł netto max.
Pobierz
źródło: comment_1586776550dMQfZhnX17Mu5lR1xk1Unj.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SweetDreams: powiem tak, jak spedzi się nad nią trochę czasu to drukuje bardzo dobrze.
Jest bardzo dobry kontakt ze sprzedającym, co jest niezbędne bo instrukcja do złożenia jest fatalna i wybrakowana składa się ona ze zlepku informacji z neta i kilku zdjęć. Ale daje radę zlozyc jak się poglowkuje.
Jakosc druku zadowalająca. Wiadomo że po złożeniu można sobie wydrukować różne rzeczy ułatwiające pracę typu holder na filament, nakrętki do poziomowania stołu
@Polanin: Do ABSu mam dwie zamknięte drukarki . Chcę spróbować wydrukować coś DD na Enderze po prostu z ciekawości. Wydaje mi się jednak, że problemem u mnie może być zbyt niska temperatura pomieszczenia. Jest nieogrzewane. Warstwy po prostu zbyt raptownie stygną i wydruk się rozłazi.
@Sahelantrop: Próbowałem na Enderze ABS z DevilDesign. Nawet z mocno grzanym stolikiem (właściwie więcej się już nie dało, chyba 105-115 st. C) wszystko się wygina. Nawet przy niezbyt dużych elementach. Jak postawiłem na niej karton to jakoś tam wyszło, ale bez szału.