Wpis z mikrobloga

@tomek7912: Kabel, wymień kabel. Dosłownie 2 dni temu jak robiłem bezdotykowy dyspenser do mydła miałem ten sam problem. Niby komputer wykrywał urządzenie i wszystko było dobrze, ale IDE nie mogło uplodować kodu na płytkę. Myślałem, że node padło ale kolejne 3 też się nie łączyły i podmiana kabla pomogła.
@tomek7912:
No to może być też tak, że ta płytka jest po prostu uszkodzona.

Wymień kabelek tak jak radzi @ra_s

Z tego co pamiętam, to samo ESP na "dzień dobry" ma już wgrane jakieś oprogramowanie i obsługę komend AT.

Odpal putty i połącz się z /dev/ttyUSBx z prędkością 9600 i zobacz czy po wduszeniu resetu czymś sypie (jak będą krzaki to zmień prędkość na 115200)

Zerknij czy esptool w ogóle coś
@tomek7912:
i jeszcze jedno.
Jak uporasz się już z problem, to nie kasuj tego wpisu, tylko wrzuć co było przyczyną.

Zawołaj mnie jak będziesz miał jakiś postęp, lub trafi się kolejny błąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomek7912: przerabiałem to milion razy. Często pomagało wciśnięcie przycisku reset, czasem musiałem kilka razy podłączyć i odłączyć kabel i dopiero za którymś razem poszło.. Aktualizacja firmware nie pomagała. Problem rozwiązał się gdy przeszedłem na micropythona i firmware od nich. Od tej porty nigdy nie miałem żadnego problemu przy wgrywaniu. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ra_s: Inny przewód nie robi różnicy. To samo.
@BoKoR: Putty mi nic nie pokazuje. A te komendy gdzie mam wpisać?

Gdy w arduino upload speed dam na 57600 to podczas łączenia miga dioda na module ale nadal się nie łączy.
@tomek7912:
1. Putty.
to jak podłączyłeś esp do kompa, odpaliłeś putty i połączyłeś się do /dev/ttyUSB* i po wduszeniu resetu na płytce nic się nie pojawiło to jest dziwne.

2. Komendy klepiesz do terminala.
esptool masz pewnie w /usr/bin

Ja kiedyś uwaliłem sobie jedno esp, bo zachciało mi się komendą AT zmienić prędkość. Na kolejnym forum znalazłem info aby tego nie robić, bo w firmware jest jakiś błąd i już nie
@tomek7912:
Arduino nie ma na start żadnego softu, więc nic nie będzie wyświetlało.
Esp ma jakiś swój firmware i można sobie klepać komendy AT. A przy resecie też coś wyświetla. A skoro nie udało ci się zaktualizować firmware to raczej go nie zaorałeś.

Co do esptool, to teraz patrzę po ścieżkach i masz gdzieś w odmętach arduino.
Możesz sobie zainstalować z repozytorium:

sudo apt-get install esptool
A może po prostu coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek7912:
Tak, to python

Obawiam się, że to może być jakiś problem z nodemcu.

A czy po podłączeniu zasilania masz migniecie niebieską diodą na esp?
@tomek7912:
A masz konwerter usb<>ttl?
Coś takiego jak tutaj: https://www.gotronik.pl/konwerter-usb-rs232-ttl-pl2303hx-w-koszulce-p-1649.html

Bo jak tak, to możesz jeszcze sprawdzić wpinając się wpiny D9,D10 oraz GND
http://www.jarzebski.pl/arduino/arduino-i-klony/nodemcu-v2-esp8266-lua.html

I jak po wduszeniu przycisku reset (lub lepiej zwarcie RST do masy) w putty coś ci wyrzuci (możesz też wklepać
'cat /dev/ttyUSB0') co wygląda na jakiś problem z CH340G. Ale tutaj aż tak dobry w te klocki nie jestem i mogę się mylić.
Swoją drogą aż sam