Wpis z mikrobloga

  • 0
@wqdqweff wiem jak to wyglada pod względem wydatków. Pare lat temu podczas studiów dorabialem w Holandii gdzie musiałem ogarnąć wszystkie poboczne wydatki. Chce sobie mniej więcej przekalkulowac opłacalność. Ewentualnie rozważyć możliwość pracy całkowicie zdalnej jeżeli by mi sie trafiło.
  • Odpowiedz
Rozkminiam różne opcje zarobkowe w Polsce i zaczęło mnie zastanawiać ile zarabia taki java mid developer w różnych krajach Europy?


@Pioneer95: Na tyle "mało", że z Wrocławia, Krakowa i Warszawy nie opłaca się emigrować. A z innych miast można wyemigrować do Wrocławia, Krakowa lub Warszawy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@wqdqweff @kilemile
Tak kwestia czy dam radę Full zdalnie załapać sie. Mój kolega dev z 1,5 rocznym stażem i po magisterce próbował i nie mógł niestety sie dostać (nadmienię że naprawde łebski gość). Natomiast mam drugiego kolegę grafika który ogarnął firmę z us (nasz wspólny pracodawca to też firma z us). Więc kwestia czy mi sie uda za na przykład rok cos takiego złapać. Dlatego rozważam różne opcje.
  • Odpowiedz
@Pioneer95: Jeżeli nie jesteś ogarniaczem z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem, to bardzo ciężko się będzie załapać. Z 1,5 moim zdaniem nie ma szans, a już zwłaszcza z US. Dla nich "zdalnie" to zazwyczaj "zdalnie z terenu USA", co też jest trochę zrozumiale, biorąc pod uwagę różnice czasowe. Graficy to trochę inna bajka.

Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w końcu pykło, znam gościa, co chyba tak z 2 lata wysyłał
  • Odpowiedz
@Pioneer95: Pracowałem w DE i miałem 32 euro/h na b2b, bez urlopów. Praca w PL, trzeba tam było jechać w delegacje od czasu do czasu. Stawka była dobra, ale nie chciałbym tam mieszkać za stawkę około 60 tysięci euro rocznie. Lepiej już poszukać czegoś w PL za 10k na czysto z urlopami.
  • Odpowiedz
@Pioneer95: zarobki w Polsce są na poziomie europejskim. Różnica jest taka, ze podatki w Polsce są śmiesznie niskie. ;)

Koszty życia zreszta tez. Będąc dobrym specjalista w Polsce zyjesz jak król.
  • Odpowiedz
@Pioneer95 słyszałem głosy że teraz na Ukrainie są firmy gdzie dobrze płacą np. Lwów i pensja porównywalna do Warszawy ale ile tam jest dobrych ogłoszeń i czy chciałbyś tam zyc to nie wiem. Jezeli nie praca zdalna dla USA to może Irlandia ?
  • Odpowiedz