Wpis z mikrobloga

#wojna #przemyslenia #historia #wojsko

Jestem w nastroju na historie wojenne, jakoś ciężko odkopać te z frontu wschodniego.
Także jak kto zna dobre to słucham.

Kiedyś czytałem o przygodach czołgowego plutonu brytyjskich cromwellów.
https://en.wikipedia.org/wiki/File:The_British_Army_in_the_United_Kingdom_1939-45_H37168.jpg
Jadą sobie na zwiad pyr pyr pyr, jeden na szpicy i dwa kawałek dalej.
Jest wzniesienie więc je pokonują i zatrzymują się na szczycie, a tam pech bo działko przeciwlotnicze małego kalibru i dwie 88. Plotka zaczyna strzelać a obsługa dział kręci lewarkami, no to czołgi cała naprzód i w długą za wzniesienie.
Udało im się ucieć a w bazie kolejne zdziwienie bo w pancerz jednego czołgu powbijały się pociski z działka i tkwią tam jak przyspawane. Nikt nie wie o co chodzi i nikt czegoś podobnego nie widział. No to idą do zaopatrzenia dowiedzieć się co to za czołg i okazuje się że to czołg ćwiczebny z o wiele cieńszym pancerzem i z miększej stali.
W końcu załoga się dowiedziała czemu ich czołg jest taki szybki:P
Czołgu nie zmienili bo podobno był wyjątkowo szczęśliwy i o dziwo wojnę przeżyli.
LegionPL - #wojna #przemyslenia #historia #wojsko

Jestem w nastroju na historie wo...

źródło: comment_1586525999UEQQJmyBfmK0DTN8McibPG.jpg

Pobierz
  • 8
@LegionPL: w czasie najcięższych walk w Stalingradzie, gdy walczono o dosłownie o każde piętro budynku, ponoć normą były komunikaty w niemieckiej prasie w stylu "w dniu dzisiejszym oddziały dywizji XYZ, po kilkugodzinnych walkach, zdobyły dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką, w domu przy ulicy..."