Wpis z mikrobloga

Siema mirasy. Marzy mi sie zautomatyzowanie procesu instalacji #archlinux. Chciałbym to zautomatyzować do tego stopnia, że odpalam sobie live iso, następnie skrypt i dalej wpisuję tylko hasło dla nowego usera i hasło do luksa. Niestety wiem, że do tego stopnia mi się to nie uda- chociażby nie ominę samego chrootowania- nie znam sposobu, by ściągnąć skrypt na środowisko na które się chrootowuje, a następnie automatycznie go odpalić.
Jakieś rady? Ewentualnie jakiego słowa kluczowego używać przy poszukiwaniu poradnika? Bootstrapping dotyczy z tego co widzę raczej przerabiania jednego systemu na drugi.
#archlinux #linux
  • 8
@hiperchimera: Tylko są ludzie którzy chcą mieć elastyczność archa a nie jara ich stawianie systemu via CLI, jednak zawsze się znajdują arch justice warriors i mają UGABUGA KAŻDY INSTALATOR ARCZA PSZECZY JEGO ZAŁORZENIOM JAK TAK MOSZNA KWII

Sam używam distro bazujących na archu, kiedyś na pewno go zainstaluję sam ale na razie mi się po prostu nie chce spędzać nad instalacją systemu więcej niż 15min ( ͡° ͜ʖ ͡