Wpis z mikrobloga

Generalnie recesja = presja deflacyjna. Większość ludzi blednie kojarzy inflacje z kryzysem choć czasem rzeczywiście tak jest (stagflacja).
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Obecny prezes NBP to jeden z największych kretynów jacy kiedykolwiek tam zasiadali. Raz, że prostak i #!$%@?, dwa, że absolutnie nie ma pojęcia o co w tym chodzi.
Naprawdę, tęsknie za zdrową i rozsądną polityką Belki. Po jego kadencji (tj kadencji PO), NBP mógł służyć za wzór dla świata, prowadzenia poprawnej polityki monetarnej, a teraz to jest bezmyślny dodruk i eksperymenty z luzowaniem prosto z zachodu.

Ekonomiczne przygłupy z głównej
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: to co robią banksterzy centralni w polityce monetarnej i rządy w polityce fiskalnej świadczy tylko o tym, że ktoś ostro sra w gacie, żeby czasem nie doszło do deflacji. Światową bańkę kredytową budujemy sobie od dekad, w Polsce od 1995r. Jak już pęknie to cofniemy się o 300 lat, z tym, że dziś mamy 6 mld ludzi więcej...
  • Odpowiedz
@niepodszywamsiepodbiauka Ty już zapomniałeś na jaką politykę monetarną z rządem Tuska umówił się Belka?

Zresztą sam Belka chwalił wybór Glapy na Prezesa NBP w 2016 roku. Postrzeganie AG tylko przez aferę z wynagrodzeniami jest kompletnie przestrzelone.

Reszty twojego wysrywu nawet nie chce mi się komentować bo przytaczanie wzrostu inflacji w perspektywie jednego miesiąca i to w momencie kiedy wszyscy zgadzają się że był to szczyt inflacji i do tego poziomu już długo
  • Odpowiedz
Reszty twojego wysrywu nawet nie chce mi się komentować bo przytaczanie wzrostu inflacji w perspektywie jednego miesiąca i to w momencie kiedy wszyscy zgadzają się że był to szczyt inflacji i do tego poziomu już długo nie wrócimy jest jakaś aberracja.


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Ależ ja podaję też argumenty na długi termin, które zignorowałeś. Inflacja w długim terminie też coraz bardziej rosła.

Zresztą sam Belka chwalił wybór Glapy na Prezesa NBP w 2016
  • Odpowiedz