Wpis z mikrobloga

@smutny_login: Przecież na aliexpress większość numerów przesyłek to fejki, tylko jak zamawiasz coś droższego, kurierem, to wtedy dostajesz prawdziwe dane. Przynajmniej tak było kiedyś. Coś się ostatnio zmieniło w tym temacie?
btw od 3 dni masz numer przesyłki, czyli paczka pewnie nie opuściła jeszcze Chin, a chcesz śledzić ją za pomocą trackingu poczty w Polsce?
@Arado-Akbar: Fejk numer, ale paczka przyjdzie. Kiedyś jak zdarzało mi się na ali zamawiać jakieś pierdoły typu kabelki itd. to zawsze numer był fejkiem. Po prostu idzie to jakąś zwykłą, nierejestrowaną paczuszką. Ten sam numer dostawało X osób.
@Alex_mski: bo też zamawiałem maseczki, niby z polskiego magazynu, ale strona na której miałbym robić tracking to amerykańska poczta XD, teraz się zastanawiam czy mnie wyruchali i robić chargeback czy czekać, paczki były oznaczone jako wysłane już 26 marca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smutny_login:
Nr w formacie
00I5900773AXXXXXXXXC
gdzie:
I - cyfra IAC (od 1 do 9)
A - rodzaj przesyłki, gdzie
0, 1, 4 - przesyłka polecona
2 - list wartościowy
3 - Paczka pocztowa
5 - Paczka+
6 - Paczka24/Paczka48
8 - Kurier48 / Przesyłka biznesowa.

A do założenia sporu potrzebował bym twoich danych do logowania do aliexpres i skrzynki email. :) (oczywiście nie na serio, nie mam zamiaru zakładać sporu). Po