Wpis z mikrobloga

@PainItBlack: O kurde ! Kierowca autobusu w Norwegii - jak wyglądała droga kariery ? Prawko robiłeś w PL ? Przyjmowali koniecznie z doświadczeniem ? Jeździsz miejskim/prywatnym ? Jakie wymogi przy rekrutacji ? Angielski wystarczył czy trzeba było znać Norweski ? No i jak zarobki ? Czy stać Cię na Teslę ? xd

Chyba zazdroszczę, Norwegia piękny kraj, tak sobie jeździć i oglądać. Ile h dziennie możecie jeździć?

Sry za lawinę pytań
@Carlos_Irwin_Estevez @aroaro1993
Mnie namówiła żona, która pracowała w Norwegii zanim się poznaliśmy, ale, że ja muszę mieć plan na wszystko, to w marcu 2017 zacząłem uczyć się języka. W międzyczasie pojechałem 2 razy do Stavanger (nauczycielka miała tam uczniów więc nocleg za darmo). Spodobało mi się. W styczniu 2019 pojawiła się oferta z Norgesbussa do Oslo. Miałem już wtedy A2 ukończone. Pojechałem do Szczecina na rekrutację. Rozmawiałem po norwesku+ sprawdzili angielski. To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PainItBlack: skoro jeden z słabej opłacanych zawodów i stać na mieszkanie 55m, to ile musi zarabiać kierowca w pl aby móc to samo zrobić? Powodzenia. Zawsze bliżej było mi do Norwegii niż na wyspy ale po norwesku ani słowa nie wymienię, duszę się :)