Wpis z mikrobloga

Czy drugi tom Archiwum Burzowego Światła różni się między sobą wydaniami? Przeczytałem Drogę Królów w tej pierwszej okładce, do kolekcji kupiłbym drugi tom w tej samej stylistyce (kolekcjonersko), ale raz że drożej, trudniej dostępny, to się książka bardziej niszczy przy czytaniu.
A widzę, że bardzo niedawno wyszło nowe wydanie w twardej oprawie (pic rel z lewej).
Co myślicie? Warto się nad tym zastanawiać czy nie ma różnicy?

#sanderson #drogakrolow #archiwumburzowegoswiatla #fantastyka
ikar4 - Czy drugi tom Archiwum Burzowego Światła różni się między sobą wydaniami? Prz...

źródło: comment_1585825341E4WhjfNrzONOJIqMKkV5Qb.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@ikar4: Słowa w twardej na pewno są wydaniem zmienionym, z miękką możesz trafić na pierwszą wersję z błędami. Twarda jest ładniejsza, pasuje stylistyką do innych książek Sandersona z Cosmere i jako sama twarda oprawa więcej przetrwa.
  • Odpowiedz
@Whoresbane: na tym starszym wydaniu też jest dopisek "wersja zmieniona". Mimo wszystko raczej przymierzam się do wersji w twardej oprawie. Widzę, że bardzo udzielasz się na tym tagu. Warto się zagłębiać w Archiwum? Słowa lepsze od Drogi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ikar4: Na wydaniu ze zdjęcia jest "wersja zmieniona" ale jeśli chciałbyś kupić używkę to mógłbyś natrafić na wersję bez poprawek. Słowa są jednocześnie lepsze niż Droga bo bez wprowadzenia akcja pędzi ale z drugiej strony więcej Shallan a ona mnie mocno irytowała. Czytaj dalej
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Znowu cię męczę, ale jestem świeżo po Słowach Światłości, a ty wspomniałeś tutaj o Dawcy Przysięgi końcem maja? Skąd to info? Jakieś konkretne informacje zostały podane?
  • Odpowiedz