Wpis z mikrobloga

Jakim trzeba być debilem, żeby wywieszać transparent z treścią jak ten z meczu Lecha to ja nawet nie

Przepraszamy Litwinów!

PODPISZ NASZ APEL: http://bit.ly/15WZdVE

Podczas czwartkowego meczu piłkarskiego Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno stowarzyszenie kibiców "Wiara Lecha" wywiesiło transparent: "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem".

Trzeba być skrajnym idiotą i jednocześnie mieć dużo złej woli, żeby wymyślić takie hasło. Kibole powinni za ten odrażający wygłup przeprosić.

Mamy nadzieję, że pod naszym listem podpisze się wielu Polaków. Także tych, którzy wielokrotnie bronili kiboli, gdy byli potępiani za swoje ekscesy. Że list podpiszą także ci, którym ze środowiskiem „Gazety Wyborczej? nie jest po drodze z różnych powodów. Mamy nadzieję, że podpiszą się pod nim także kibice Lecha Poznań i innych polskich klubów.

W tej sprawie warto machnąć ręką na podziały, bo wszystkim nam zależy na przyjaznych stosunkach z Litwą i Litwinami, naszymi sąsiadami, z którymi tak wiele nas łączy. O te dobre relacje zabiegali prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński i dziś Bronisław Komorowski.

Zbierając jak najwięcej podpisów pod tym listem, chcemy Litwinom wysłać ważny sygnał: nie ma w Polsce przyzwolenia na prymitywne hasła znieważające naród litewski.
  • 41
@Endorfinek: No błagam cię, puknij się w głowę :D. Twój argument jest tak bardzo niesłuszny, że aż nie wiem co mam odpowiedzieć, żeby nie zabrzmiało co najmniej tak samo głupio.

@Ned: Nie twierdzę, że powinieneś, wkleiłem po prostu apel, który wystosowano z opisem sytuacji. Żadnej zbiórki nie przeprowadzam.
@Endorfinek: No na pewno polscy kibole są świadomi "incydentów" (poza tym, o jakie incydenty chodzi, bo ja nic nie słyszałem w związku z tym?).

W takim wypadku Rosjanie powinni wywiesić podobny transparent, w odpowiedzi na incydenty, których doświadczają w Polsce (vide ostatnia akcja z pobiciem rosyjskiego muzyka).
pobiciem rosyjskiego muzyka


@ulv-: hahahah pobiciem? Dwa zadrapania, jakby go kot drapnął?

poza tym, o jakie incydenty chodzi, bo ja nic nie słyszałem w związku z tym?


O jakie incydenty mi chodzi? O wszelkie niedogodności związane z nazwami ulic, z otwieraniem polskich szkół itp.

Poza tym treść tej - twoim zdaniem - "odpowiedzi" jest tak bardzo adekwatna, że ja nawet nie


Poziom kiboli.
@ulv-: Weź #!$%@? konusie... Litewskie #!$%@? wyzywały nas od "Polskich #!$%@?", przebijały opony naszym kibicom w samochodach, jeszcze było kilka innych zachowań z ich strony podczas pierwszego meczu Lecha z Żalgirisem. Litwini pokazali swoją żałosną kulturę i potwierdzili, że represje na Polonii na Litwie nie są przypadkiem ;].
O jakie incydenty mi chodzi? O wszelkie niedogodności związane z nazwami ulic, z otwieraniem polskich szkół itp.


@Endorfinek: Coś kiepsko u ciebie z konkretami ; ).

Poziom kiboli.


@Endorfinek: Tu się zgodzę akurat. Dyskutować można, polemizować o problemach zawsze, ale wzbijać się na takie wyżyny jak nasi kibole, czy @Ural-Z-S100 w komentarzu poniżej - na to nawet żal odpowiadać ;).
@bgonzo: z wyborczej bo co? bo jestem przeciwny tego typu żenującym występom? jeżeli tak, to - OWSZEM, JESTEM Z WYBORCZEJ.

a kibice są bardziej świadomi niż tobie i twoim czerwonym kolegom się wydaje


no, nie wątpię

@bgonzo:

czekam na dalsze tego typu akcje uświadomionych kiboli


to świadczy tylko o tobie.

odśpiewanie hymny narodowego w godzine W na litwie pewno tez uwazasz za >zenujace , prawda lewaczku ?


śmiechłem hardo, zwłaszcza z tego lewaczka na końcu ; ).