Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio w Lidlu szynkowar i od razu zabrałem się za jego przetestowanie. Ze względu na epidemie nie chciałem się szlajać po mięsnych sklepach i kupiłem kawałek szynki w lidlu. Przed Państwem szynką wieprzowa, peklowana 48h na mokro, z pieprzem i majerankiem. Jak na pierwszą wędlinę jestem zadowolony ()

#gotujzwykopem
klimatyzator - Kupiłem ostatnio w Lidlu szynkowar i od razu zabrałem się za jego prze...

źródło: comment_1585509480hlShz5l3xG37xDrpj4dYDS.jpg

Pobierz
  • 19
@jancelek w zasadzie po pierwszym użyciu już uważam że worek jest bez sensu. I tak wbijam termometr w mięso, więc wszystko wypływa na zewnątrz. Może przy robieniu mielonek albo mięsa z kawałków jest wiekszy sens wkladania wszystkiego do worka.
@klimatyzator: ja robię taki roztwór - na 1kg mięsa używam 20 gram soli peklującej i zalewam to około 100 ml. wodą ciepła, przegotowaną - mieszam do rozpuszczenia się soli. Do naczynia szklanego wkładam mięso, dodaję 2-3 liście laurowe, 4 kulki ziela angielskiego, pół łyżeczki pieprzu. Zalewam to roztworem, uzupełniam zimną przegotowaną wodą do przykrycia mięsa. Moja gotowa wygląda tak :)
wsad12345678 - @klimatyzator: ja robię taki roztwór - na 1kg mięsa używam 20 gram sol...

źródło: comment_15855542657KVV3KRz7yz175ugPQ9SzL.jpg

Pobierz
@wsad12345678 generalnie widziałem dużo filmików dziadka. Bardzo duzo rzeczy robi na oko. Czytałem też pare forum wedliniarskich i tam było napisane ze lepiej na początku mierzyć też temperaturę mięsa w zakresie 68-72°C. Ja swoją wyjąłem przy 70. Moje mieso, które miało lekko ponad 1kg i od ustabilizowania się temperatury parzyło się prawie 2h w 80°C.
@klimatyzator: Ja też na oko robię, ale to już bardziej z faktu doświadczenia. Raz mi został dry rub z pulled pork ( cukier trzcinowy, słodka + wędzona papryka, sól + pieprz ) i obtoczyłem tym szynkę - moja żona już innej nie chce :)