Wpis z mikrobloga

Chcę podłączyć drugi dodatkowy monitor do laptopa. Mam tylko jedno hdmi, które już jest wykorzystane. Znalazłem adapter z usb 3.0 na vga (są też wersje na hdmi). Zastanawiam się jednak czy to na pewno będzie działać, bo na aliexpress pojawiają się też złe opinie. Jak myślicie wynika to z faktu, że niektórzy mogli nie zainstalować sterowników?

Laptop to acer vx591g z windows 10
Przykładowy adapter
#laptopy #pcmasterrace #aliexpress
  • 30
  • Odpowiedz
A nie lepiej byłoby kupić stację dokującą?


@Dziad_Mroz: Do acera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalazłem adapter z usb 3.0 na vga (są też wersje na hdmi)


@Jacobsky: trudno powiedzieć, zależy co w środku siedzi. Ale ogólnie to na cuda by się nie nastawiał, te adaptery to raczej kikla kilkanaście klatek na sekundę, choćby materiału wideo przez to nie przepchnie. Mało który lapek ma wyjście na 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jacobsky: Mam te cuda z Fresco Logic FL2000 (jedno na VGA, drugie HDMI) i na jednym komputerze nie działa wcale, a na drugim jest w miarę ok, ale co jakiś czas obraz mruga i trzeba odłączyć na kilka minut (wygląda jakby się przegrzewało) - ogólnie szkoda zachodu. Być może zadziała, ale jest spora szansa na masę problemów)
  • Odpowiedz
Są stacje dokujace uniwersalne, ktore sa podłączane do USB 3.0. Czy ta z linka będzie działać na 100% nie mam pojecia, choć logika podpowiada że powinna. Mozesz zapytać sprzedawce czy mozna jej używać z innym laptopem posiadającym USB3.0. Twój lapek powinien mieć to usb.
  • Odpowiedz
Są stacje dokujace uniwersalne, ktore sa podłączane do USB 3.0.


@Dziad_Mroz: a wyjaśnisz czym się one różnią od gołych konwerterów usb ->vga/hdmi? Bo to w środku są dokładne te same chipy tyle, że dodatkowo z hubem usb. Bez dedykowanego gniazda, to gunwo a nie dock.
  • Odpowiedz
@Jacobsky: takie adaptery jak pokazujesz to jest gowno.

Sa replikatory hdmi. Na ali kosztuja okolo 100 zl i dzialaja. Komputer wykrywa wtedy dwa oddzielne monitory dodatkowe .
  • Odpowiedz
Sa replikatory hdmi. Na ali kosztuja okolo 100 zl i dzialaja. Komputer wykrywa wtedy dwa oddzielne monitory dodatkowe .


@Henio013: Jakim cudem, przecież hdmi nie obsługuje kilku monitorów po jednym kablu, takie cuda tylko po displayporcie. Pokaż linka.
  • Odpowiedz