Wpis z mikrobloga

@OPcodeRTI: Jestem tu żeby pomagać Mirkom z wykopu, mam prawo wyrazić swoje zdanie na jakiś temat. Ty wyzywasz ludzi od chamów i debili jak czyjeś poglądy nie pasują do twojego rozumowania świata. Siedzisz tu i siejesz ferment od 2014 roku pod różnymi nikami, obrałeś sobie za cel trolowanie i zniszczenie kilku zdrowo myślących Mirków tutaj. Usuń konto.
@plaisant: to ty przyszedłeś w ten wątek z argumentem gówno, pokaż mi gdzie ja tu napisałem coś złego o btc?
to tacy jak ty, pawlo, cyber, dante od początku zrobiliście z tego tagu cloakę swoich wysrywów, chociaż gówno wiecie i gówno umiecie, #!$%@? do loży tam wasze miejsce
@adameddard: ETH w sumie to pewna idea znalezienia rozwiązania by móc odcinać kupony. Nie ma żadnych zalet w porównaniu do Bitcoina, chociaż ichnie Smart contracty są popularniejsze. Jednak cały pic na tym polega, że nikt nie wie po co im te smart contracty - po prostu są.

Co się stanie? Nie wiem. Ethereum będzie skupiać się na marketingu, co może dać różne wyniki.
Dziękuję wam za opinie. Zauważam, że zdecydowana większość z was wybiera BTC. Odpowiadając na pytanie, nie interesuje mnie szybkie obracanie krypto. Zauważyłem duże spadki na BTC i pomyślałem że warto teraz kupić, może kiedyś urośnie. Teraz dwa pytania 1. Skoro eth to gunwo to czego tyle osób się w to pcha zamiast w BTC? Pytanie 2. Skoro BTC jest "niekontrolowany" przez nic i nikogo, to dlaczego ktoś nie stworzy takiego samego projektu
Teraz dwa pytania 1. Skoro eth to gunwo to czego tyle osób się w to pcha zamiast w BTC?

Nie mają wiedzy, albo spekulują. Poza tym cały rynek jest skorelowany, jak BTC rośnie/spada to reszta tak samo. Sądzę że będzie tak do czasu.

Pytanie 2. Skoro BTC jest "niekontrolowany" przez nic i nikogo, to dlaczego ktoś nie stworzy takiego samego projektu nazwie go BTC 2.0 i będzie przejmował kapitał z BTC którego
że jakiekolwiek krypto jest walutą, spróbuj zaksięgować transakcje w btc w księdze głównej w firmie, to się dowiesz co to jest waluta


@OPcodeRTI: To kwestia regulacji, nie technologi. Z technologicznego punktu widzenia BTC o wiele lepiej nadaje się na walutę niż ETH.
Pytanie 2. Skoro BTC jest "niekontrolowany" przez nic i nikogo, to dlaczego ktoś nie stworzy takiego samego projektu nazwie go BTC 2.0 i będzie przejmował kapitał z BTC którego znamy( jak wiemy im wcześniej się w coś zainwestuje to są szanse na duże zyski jak to wypali)


@adameddard: Jeszcze tu coś o tym pisałem https://www.wykop.pl/wpis/46560959/nieporozumieniem-jest-traktowac-bitcoina-tylko-jak/
Taka waluta byłaby niewiarygodna, miałaby swojego CEO który by ją promował w celu jedynie wzbogacenia się.
@onebit: zajrzałem do linku który podałeś. Bardzo ciekawie piszesz. Pytanie. Pozwolę sobie cytować Twoją wypowiedź:

" Bitcoin to nie tylko kod, który oczywiście można kopiować, ale wszystko co realizuje jego ideę. Dlatego jeżeli ktoś przyjmuje tę ideę to rozwija czy inwestuje w Btc"

Ma to sens, ale przecież ktoś może przejąć idee i stworzyć coś podobnego. Stając się osobą która pierwsza wie, że takie coś powstaje może wykupić za bezcen dużo
Ma to sens, ale przecież ktoś może przejąć idee i stworzyć coś podobnego. Stając się osobą która pierwsza wie, że takie coś powstaje może wykupić za bezcen dużo coinów.


@adameddard: Tak, ale odsyłam komentarz wyżej. Rynek wycenia wszystko, także takie kwestie jak kto to stworzył, jakie miał motywy i czy zdoła utrzymać projekt. Tylko zdecentralizowana waluta ma szanse przetrwać na tym rynku długoterminowo rozwijana jako wolne oprogramowanie. Gdyby waluta miala swojego
a to nie było czasem tak, że osoba/zespół która stworzyła btc kupiła na początku dużo btc zapewniajac sobie poźniejsze bogactwo?


@adameddard: Tego nie wiem, bo nikt nie powiązał adresów btc z nazwiskami. Myślę, że to mało prawdopodobne, bo z początku nikt nie traktował btc poważnie, niektórzy płacili tym za pizze albo wyrzucali komputery z bitcoinami na złom. Tak czy inaczej, wydaje mi się że na dłuższą metę to nie ma znaczenia