Wpis z mikrobloga

@Dbzdur Różne źródła różnie podają. Zapewne mają jakiś dobry powód żeby to robić. Mieszkańcy dostali powiadomienie na komórki kiedy będzie przeprowadzona ta akcja. Technicznie bardzo mi się to podoba. Taki trochę science-fiction trochę - drony strzelające sprayem ;) (dobra dobra, wiem że są już drony tego typu w rolnictwie etc...ale i tak fajne :)
@pcpc Nie wiem - nie jestem operatorem tego drona. Pewnie w sieci gdzieś są dane. Jestem pewien, że oddziały piesze też gdzieś są. Tak czy inaczej - spora akcja. Historia pisana na naszych oczach Panowie :)
Ps. Pomyśleć, że ostatnio ludzie bali się o Iran, a tu proszę. Jeden wirus i rozłożył prawie wszystko na łopatki. Mam nadzieję, że uda się to szybko ogarnąć. Dużo zdrowia Mirki.
@mahalladamnit: Wykorzystywanie dronów do tych celów to coś w stylu "UUU PATRZCIE JACY JESTEŚMY NOWOCZEŚNI MAMY DRONY I UŻYWAMY JE JAK W FILMACH SCIFI". No bo ile takie gowno może zabrać płynu na pokład, 2 litry? Są specjalne pojazdy do czyszczenia chodników które mogą zabrać o wiele więcej środka na pokład i są wydajniejsze, ale oczywiście nie wyglądają tak "cool"
@przeczki Pojazdy też mają. Dronem lecisz tam gdzie pojazdem trudno. Inaczej byłoby to bez sensu. Ale masz rację - mają kasę, są technicznie mega rozwinięci i lubią to pokazywać (i dobrze, niech się inni uczą).
Przykład który ostatnio przerabialem - wymiana dowodu rejestracyjnego w PL - 1 wizyta w wydziale, miękki dowód, miesiąc, druga wizyta i twardy dowod. Tutaj? 15-20 minut. Kurtyna.
@szasznik Tak jak pisałem wcześniej - pewnie mają jakieś powody. Ilość informacji na temat tego wirusa jest gigantyczna. Jedni mówią, że wirus umiera po kilku godzinach, inni 3 dniach, jeszcze gdzieś czytałem że 12 dni. Sam nie jestem lekarzem, więc nie wiem jak to z tym jest. Wiem za to, że odbija się to na gospodarce i będzie interesująco w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
@pcpc: @mahalladamnit: @przeczki:
Ten dron pomieści 10 litrów płynu i rozpyli go w 5 minut. Sama bateria starcza na 10 minut lotu, więc technicznie co 5 minut trzeba lądować i wymieniać płyn/akumulatory. W ciągu godzinnego lotu opryska ok. 6 hektarów na normalnie zaplanowanej trasie więc w mieście pewnie jakieś 3-4 z uwagi na manualny lot.
Jest nowszy model nieco wydajniejszy z 16 litrowym zbiornikiem, który pokrywa trochę więcej w