Wpis z mikrobloga

Potrzebna jakaś porada w #hoi4 bo zaczynam przygode z tym dziwnym tworem.
Grałem już Czechosłowacją, Rumunią, Węgrami i Polską - razem z Niemcami vs Rosja i za każdym razem powtarza sie taka sama sytuacja.
Front ustawiony, badania robione na bieżąco, planowanie ataków jest, dowódcy ustawieni, lotnictwo podłączone pod armie a jak sie zacznie atak to front stoi w miejscu przez np 2-3 lata i rusza sie do przodu lub do tyłu o pare prowincji. Na południu udało mi sie dojść do Krymiu a na północy w ogóle nie było postępu.

Co robie źle że ten atak w ogóle nie idzie do przodu ? Mam nie wysyłać jednostek na front bo moje wojska są #!$%@? a zajmują miejsca Niemcom ? Czy potrzebne są jakieś ambitniejsze plany ataku niż front na granicy i atak do przodu ?
  • 9
Spróbuj zebrać parę dywizji i przeprowadzać nimi ręczne pushe by wypychać wroga i robić kociołki. Najlepiej działa z dywizjami pancernymi. Jak atak nie idzie to rzuć nad teren myśliwce i CAS-y i ustaw force atak z kilku prowincji naraz
@piekuo: Na dole ekranu masz przycisk że strzałkami. Im więcej strzałek tym bardziej pośpiesznie wojska będą wykonywały plan. Możesz też mieć problem z szablonami dywizji. Najbardziej efektywne dla mniejszych państw na początek są 20 potem 40. Bierz strategie że wsparciem Arty.
Spróbuj zebrać parę dywizji i przeprowadzać nimi ręczne pushe by wypychać wroga i robić kociołki.


@Lesiu_zawodowiec: tak też próbowałem ale nie pomagało bo co chwila te jednostki chciały wracać do wykonania planu ataku

Najbardziej efektywne dla mniejszych państw na początek są 20 potem 40


@mixererek: chodzi o rozpiętość bojową czy jak to tam sie nazywało ? W większości tworzyłem szablony tak żeby było w okolicach 18-21, czołgi mieszałem z piechotą
@piekuo: Masz szablony dywizji do dupy najprawdopodobniej i do tego swoimi dywizjami tylko pewnie przeciązasz logistykę niemieckiemu AI przez co nie jest w stanie pokonać Sowietów .
Tylko przypuszczenie moje. ¯\_(ツ)_/¯
@piekuo
Jeżeli chodzi o szablony dywizji.
Podstawa. Nie miesza sie czołgów z piechota.
Najlepszy szablon na piechote to 7+2 czyli 7 piechoty 2 arty. Rozpietosc 20. Dywizje pomocnicze co wolisz.

Jeżeli chodzi o rozpietosc to 20 lub w przypadku dywizji pancernych 40.

Polega to na tyn ze pole bitwy ma określoną wielkość w przypadku ataku prowincja na prowincje jest to 80 co sprawia ze przy rozpiętości 20 do walki wejda 4 twoje
@TommoT1908: Też tak myśle, ale pytanie takie - czy tymi szablonami podstawowymi z którymi zaczynamy gre + ewentualnie dodanie medyków i saperów do piechoty/czołgów można coś w ogóle wywalczyć ?
Bo nie wiem czy mam szukać porad nt. ustawiania szablonów czy zostawić je tak jak są od początku

(ciezkie, srednie, lekkie nie mieszamy)


@Siemien: w pewnym momencie zauważyłem że gra sama mi wymieszała czołgi lekkie ze średnimi i stwierdziłem że
Można przy dobrej produkcji wrzucic artylerie samobieżna.


@Siemien: Akurat SPART to sposób na obniżenie kosztów i podwyższenie SA za cenę pancerza i przełamania.