Wpis z mikrobloga

Wczoraj po 11 godzinach ukończyłem HalfLife Alyx na poziomie normal.
Krótko i na temat: najlepsza gra w jaką grałem, klimat wylewa się z ekranu, gra jest przełomowa jak każda poprzednia część. Mam nadzieję, że powstaną kolejne gry w uniwersum HL w VR.

Plusy
- klimat
- fabuła
- zróżnicowanie poziomów
- długość gry
- fizyka
- interakcja z otoczeniem
- grafika
- dźwięk
- optymalizacja

Minusy, generalnie nie ma ale jak człowiek ma się czepiać to subiektywna lista:
- mało broni, brak oręża dwuręcznego, brak walki wręcz (nie ubijemy zombiaka metalową rurką która leży na podłodze)
- na normalu żołnierze kombinatu nie stanowią wielkiego wyzwania, zwykle pojawia się tylko 3 przeciwników na raz, nie jest to typowa strzelanka jak w poprzednich częściach
- powolne poruszanie się bohaterką, brak skakania, brak wspinania oprócz drabin, nie da się całkowicie wyeliminować systemu teleportów (jeżeli chodzi o sposób poruszania się to Boneworks w dalszym ciągu rządzi)

Najbardziej zapadający w pamięć moment
- spotkanie z Jeffem (po prostu WOW, tłuczone butelki śnią mi się teraz po nocach)

Gra 11/10, arcydzieło.

Zabieram się teraz za poziom hard. Czekam na SDK i mody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#vr #halflife #halflifealyx #valveindex #pcmasterrace
Pobierz wCZOPKUurodzony - Wczoraj po 11 godzinach ukończyłem HalfLife Alyx na poziomie normal...
źródło: comment_1585212060iyRI3kPA1DBXCOWfri9ZLm.jpg
  • 15
@w_CZOPKU_urodzony: Ja wczoraj konczyłem boneworks miałem ostatnią godzine gry i później leżałem z 5h i nei mogłem dojść do siebie XD ale to było #!$%@? xD (ale ogólnie gra spoko :D) Dziś się lepiej czuje i zasiadam do Alyxa :D

@hudys: Ta gra nie ma sensu na myszce i klawiaturze xD
Kup se VR'a a nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@w_CZOPKU_urodzony: najbardziej mnie boli, że dirt rally 1 i 2 nie wyrabia na wyższych ustawieniach grafiki na VR, a bez niektórych rzeczy ustawionych wygląda jak kupa :< więc gram na monitorze

No aktualnie tak robię bardziej czekam niż planuje kupić, bo jest parę innych tytułów do ogrania, tytuły stricte pod VR są dobrze zoptymalizowane i działają znośnie na gtx1070
Dobra patrząc pod kątem, że gram na FHD, więc poczekam na nową
@snajp511: Mam dokładnie taki sam zestaw i chodzi na high bez żadnej interpolacji. Jak wyjdzie nowa seria kart to będzie powód, żeby raz jeszcze przejść, tylko na ultra + supersampling ( ͡ ͜ʖ ͡)