Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andi128: W Warszawie nie dostaliśmy żadnych poleceń co do tego, na niektórych przystankach stoją ludzie z ztmu i liczą, ale nic z tego nie wynika. Na pytanie co mamy robić jak będzie za dużo ludzi, stwierdzają że ztm też żadnych poleceń nie wydał. Od policji tylko wyszedł komunikat, że będą karać kierowców i motorniczych, co zmierza w stronę jakiejś paranoi, bo zmusza nas do wykłócania się z pasażerami
@Andi128: Jedyne polecenie dotyczące tej sprawy jakie otrzymałem na piśmie, to: „Prosimy kierowców, aby w miarę możliwości zwracali uwagę pasażerom w przypadku przekroczenia zdolności przewozowej”
W tym miejscu wołam @Lardor , niech się wypowie jak u niego to wygląda..
@Lardor: @KapitanPolska: @WEmil: czyli tak jak się spodzkewalem, jedyne co mogę powiedzieć to że wam współczuję. Już widzę jak ludzie jadący do pracy spokojnie przyjmują wiadomość o tym że nie możecie ich wpuscic. A z tym karaniem kierowców to już naprawdę mega dramat, macie odmówić jazdy czy szarpać się z nadliczbowymi pasażerami?
@Andi128 z moich obserwacji to najwięcej jeździ ludzi którzy już są na emeryturze. Jak widzę, że w tym okresie wsiadają, to się we mnie gotuję, na niektórych liniach miałem autobus pełen głównie starszych ludzi. Zapytałem starszą panią dla czego ryzykuje życie, to ta mi odpowiada, że i tak za niedługo umrze, i co z tego że przy okazji kogoś zarazi. Starszy pan powiedział, że nie ma wirusa w Polsce
@Andi128: Nikomu nie odmawiałem jazdy i nie mam zamiaru z nikim dyskutować, a już na pewno wychodzić z kabiny poza obszar wyłączonej strefy. Na jakiej podstawie mam kogoś wypraszać i w jaki sposób typować kto ma opuścić pojazd? Wprowadzony przepis może i dobry, szkoda tylko, że rządzący w ogóle nie pomyśleli o jego egzekwowaniu..
@Lardor: Jestem dziś w pracy i ludzie normalnie jechali do pracy na tą 6:00 czy 7:00,
@Andi128
@Lardor w Krakowie kazali jedynie zgłaszać do głównej dyspozytorni jak jest przekroczony limit, ale w autobusach to jeszcze pal licho jak może być max 20 osób albo i mniej a ja wczoraj 36osob mogłem wozic, a miałem jeden z krótszych wozów w Krk... z ciekawości jeden kurs liczyłem osoby i pomyliłem się przy 17 w połowie trasy... Ale słyszałem że w jednym autobusie kierowca dostał mandat 1500zl ale nie wiem czy