Wpis z mikrobloga

Z nudów włączyłem połowicznie martwy już kanał Azergothil1. Trafiłem tam na film z 2014 roku "Top 10 najstraszniejszych chorób". Na pozycji 10 był...uwaga...SARS wywodzący się z Chin. Jedna z nazw #koronawirus to właśnie #sarscov2 . Czym objawiał się SARS/zespół ciężkiej niewydolności oddechowej? Śluz dostawał się do płuc i chory umierał. W filmie użyta jest mapa z 2003 roku pokazująca przypadki SARS. Ciekawa zależność. Może obecna epidemia to jakaś mutacja SARS właśnie? Nic oczywiście nie sugeruję, a wpis wrzucam bardziej jako ciekawostkę. Niech ktoś mądrzejszy się wypowie. #medycyna #covid19 #2019ncov #ciekawostkimedyczne
Qba1996 - Z nudów włączyłem połowicznie martwy już kanał Azergothil1. Trafiłem tam na...

źródło: comment_1585180753TSfIhkGZ8DpSOas9X5f3fO.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Qba1996: ? Koronawirus to po prostu rodzina wirusów do której zalicza się SARS i SARS-CoV-2.

Tak samo jak masz wirusy grypy, A/H1N1 który spowodował pandemie w 2009 czy taki H5N1 bardzo śmiertelny ale nie przenoszący się między ludźmi.
  • Odpowiedz
Może obecna epidemia to jakaś mutacja SARS właśnie?


@Qba1996: ameryki nie odkryłeś, to bardzo podobny typ wirusa który jest odzwieżęcy, ten teraźniejszy jest po prostu kilka razy bardziej zaraźliwy
  • Odpowiedz
SARS wywodzący się z Chin. Jedna z nazw koronawirus to właśnie sarscov2 .


@Qba1996: Ty tak na serio? Wyszedłeś z lasu po 2 miesiącach jakiegoś obozowania czy jak?
  • Odpowiedz
@Qba1996: o kurde! Ale odkrycie...! Musisz do WHO napisać (koniecznie zalinkuj w mailu ten filmik) może nie pamiętają już tej epidemii.
A tak serio to koronawirusy to grupa bardzo powszechnych wirusów. Wirusy z tej grupy są jednymi z najczęstszych czynników etiologicznych „przeziębień”. Do tej grupy zalicza się również wirus SARS i MERS. Jest sporo podobieństw między SARS-CoV (tym "starym") a SARS-CoV-19, zarówno objawy wywoływanej choroby jaki i budowa wirionu (cząstki wirusa).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balrog84: nie #!$%@?, po prostu nie myślę o chorobach każdego dnia i nie pamiętam wszystkich dotychczasowych epidemii i nie jestem wirusologiem, żeby znać mutacje wszystkich wirusów. Zrozumiałeś już?
  • Odpowiedz
@Qba1996: Spoko, przecież to było z przymrużeniem oka.
Piszesz taki post, wrzucasz mapę, robisz jakieś wybiegi myślowe, a nie przeczytałeś choćby na wikipedii czym są koronawirusy, dlaczego obecny wirus otrzymał nazwę SARS-Cov-2, tylko zgadujesz - nie dziw się więc, gdy ktoś nie potraktuję Cię wystarczająco poważnie. Nie ma dziś drugiego takiego tematu na świecie, te informacje leją się z każdej stacji, gazety czy mediów internetowych.
  • Odpowiedz
@Qba1996: Za wikipedią:
Obecnie wyróżnia się siedem gatunków koronawirusów wywołujących infekcję u człowieka:

ludzki koronawirus 229E (HCoV 229E) – alfa-koronawirus[2][1];
ludzki koronawirus OC43 (HCoV OC43) – beta-koronawirus[2][1];
ludzki wirus SARS (SARS CoV Urbani) – beta-koronawirus[2][1];
ludzki koronawirus NL63 (HCoV NL63, początkowo wirus New Haven) – alfa-koronawirus[2][1];
ludzki koronawirus HKU1 (HCoV HKU1) – beta-koronawirus[2][1];
ludzki koronawirus bliskowschodniego zespołu oddechowego – wirus MERS (MERS-CoV, także: HCoV-EMC/2012, ludzki betakoronawirus 2c EMC/2012) – beta-koronawirus[1][8][9];
ludzki
  • Odpowiedz