Wpis z mikrobloga

@kapuczina_corki_somsiada: To niech Policja utworzy sobie własne AC i gromadzi środki kumulujące się! Przecież mogą przeznaczyć na taki cel część przyznawanych środków, ile jest takich przypadków na polskich drogach rocznie? Po kilku latach, bez rozkradania, szybko mieliby dość kasy żeby kupić jakieś wozy ekstra z nadwyżek.
  • Odpowiedz
Policja nie wykupuje AC, bo "za drogo wychodzi"


@kapuczina_corki_somsiada:
Policją musiałby zarządzać idiota ekonomiczny by wykupić AC.
AC kupujesz wtedy gdy nie stać cię na pokrycie szkody na w twoim aucie ale stać cię na ratalne opłacanie ryzyka tej szkody plus opłaty związane z utrzymaniem ubezpieczyciela i jego zysków.
Opłacane AC na setki samochodów kosztowałoby znacznie więcej niż bieżące pokrywanie szkód na tych samochodach.
  • Odpowiedz
@kapuczina_corki_somsiada:
Oczywiście ze to nonsens i jest zapewne skutkiem debilnych zasad , lub samowoli szefów jednostek a może przepisów co jednak nie uzasadnia płacenia przez państwo ubezpieczeń wszelakich.
Jeśli to samowolna decyzja jakiegoś funkcjonariusza średniego szczebla to koleś powinien za nią wylecieć z roboty.
jeśli mamy takie przepisy to powinno się zbadać kto je wprowadził.
To nie ma nawet sensu w przypadku dużych firm choć kto bogatemu zabroni szczególnie jeśli to
  • Odpowiedz
@niebiesko-niebieski:
Nie chcę dzielić włosa na czworo ale bywały takie dyskusje czy sens ma pościg gdy uciekający stwarza większe niebezpieczeństwo niż sens jego ujęcia bo np .wiezie wielu pasażerów , gdy uciekają dzieci , gdy znana jest tożsamość uciekającego i można go ująć bez ryzyka osób postronnych,gdy można śledzić pojazd śmigłowcem , gdy można skutecznie odciąć drogę w zamkniętym obszarze itp.
Mam na myśli to że pościg nie jest skutkiem emocji
  • Odpowiedz
@ultra: 3/4 tego co napisałeś nie ma sensu, bo zazwyczaj jak ktoś ucieka to nie wiesz kto ucieka i po to go gonisz, żeby go złapać. A te helikoptery i blokady to z litości pominę, u nas sytuacja jedna na tysiąc, że ktoś na blokadzie się zatrzyma.
  • Odpowiedz
u nas sytuacja jedna na tysiąc, że ktoś na blokadzie się zatrzyma


@niebiesko-niebieski:
Litości z tą logiką.
Jak wiesz kto i dlaczego ucieka to wysyłasz mu wezwanie zamiast ryzykować życie postronnych ludzi.
Co do skuteczności blokady to nie dalej jak miesiąc temu był film z jutuba z kolczatką.
Polecam obejrzeć.
  • Odpowiedz
@ultra: W to, że policjant wie kto ucieka to jeszcze rozumiem, ale w policji nie pracują wróżki żeby wiedzieć dlaczego ktoś ucieka. Ucieka bo jest pijany, bo ma narkotyki, nie ma prawa jazdy, ma trupa w bagażniku, skąd ja to mam wiedzieć?
  • Odpowiedz