Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #drony
Szukam firmy, która stworzy system patrolowania dronem.
Co mam na myśli to maksymalna automatyzacja

Zaprogramowane ścieżki przelotu
Zapis obrazu z kamery
Podgląd obrazu z kamery
Lądowanie w "stacji dokującej" z ładowaniem

Optymalne byłoby jeszcze warunkowanie startu pogodą

Orientujecie się może jakie firmy zajmują się takimi rzeczami?
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TatoAktywny: no dobrze, a wg ciebie jaka wysokość lotu wchodzi w grę i jaka prędkość? Co chcesz widzieć na nagraniu? Np zmiana w położeniu obiektów wielkości samochodów czy jakieś mniejsze detale typu uszkodzone ogrodzenie? To ma być lot typu obchód po granicy działki czy lot typu siatka powierzchni? Nie znam firmy która by się takim czymś zajęła ale latam dronami i to nie jest łatwy temat. Tak duża powierzchnia przy małych
@maniok: Oblot po ogrodzeniu zewnętrznym i układzie drogowym. Obiekt to osiedle obecnie patrolowane autami przez pracowników ochrony. Głównie chodzi o rejestrację obrazu oraz możliwość interwencji pracownika ochrony, gdy zobaczy coś niepokojącego. Nie upieram się też przy jednym urządzeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny: no to powiem ci tak, bez uprzęży w terenie zabudowanym lot bvlos (poza linią wzroku) nie obejdzie się bez operatora z uprawnieniami. Więc niestety ale nie uda się tego zautomatyzować wg. stanu mojej wiedzy na dzień dzisiejszy. Co więcej będziesz musiał w pażpie zarejestrować strefę i ją aktywować w dni w które mają być loty prowadzone żeby to wszystko było zgodne z prawem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotograf_warszawiak: czyli w skrócie - scenariusz niemożliwy do wykonania legalnie :) znalazłem kilka firm mających w swojej ofercie takie systemy, wszystkie z zagramanicy. Chociaż wstępnie też odpowiedziałem klientowi, że to mission impossible. Tym bardziej, że teren kilka kilometrów od lotniska wojskowego... Tak czy inaczej - dzięki za odpowiedź!
@TatoAktywny: sama budowa drona latającego autonomicznie to nie jest rocket science. Jest kilka systemów ogólnodostępnych, otwartych i zamkniętych. Latają wg mapy, startują i lądują same, nie potrzebują operatora. Wszystko zależy jaki ma być czas lotu, udźwig i jak dobrej jakości ma być transmisja. No ale przepisy..
@TatoAktywny

Odezwij się do mnie to Ci wyślę opcje że stacją ładującą. Co do przepisów to juz Ci napisali że potrzebujesz do tego bvlosa albo kogoś kto będzie za dronem jeździł ale zakładam że nie o to chodzi :)
@TatoAktywny: To muszą być drony? Nie będzie prościej zamontować x kamer? Jak im jeszcze dodasz reflektory IR, to system będzie działać również w nocy, w deszczu i w wichury. Drony nie mogą latać w pewnych warunkach, co mogą wykorzystać źli ludzie.
W Chinach mają już jeżdżące roboty policyjne. Są też jeżdżące roboty patrolowe. Może coś takiego by Cię zainteresowało?
PS Co to za obiekt, że wymaga takiego systemu? ( ͡°
Pobierz
źródło: comment_1585251496z7xzdqX6n4qbEQEdoZ9uTR.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: obecnie mamy koło 150 kamer. W tym kamery rozpoznające tablice rejestracyjne, ruch, IR, termowizję :)
Chodzi o to, żeby zastąpić objazd ochrony czymś zautomatyzowanym.

O robotach patrolowych też myślimy.

A co to za obiekt? Jak by Ci to... Osiedle :)
@TatoAktywny: Osiedle... obok lotniska... wojskowego.... Ciekawe kto tam mieszka...
A jakiejś drony nie-wielowirnikowe braliście pod uwagę? Coś jak Predator? Taki może latać godzinami.
Kiedyś w Galileo widziałem również system zamontowany w Cessnie, która posiada wiele aparatów i robi zdjęcia miasta z powierza co sekundę. Dzięki temu można później wyśledzić ruchy prawie wszystkich samochodów, ludzi gdy poruszają się po chodnikach itd...
Na granicy MEX - USA używają też balonów na lekkie gazy