Wpis z mikrobloga

Autofagia – co to jest?
Autofagocytoza to proces biologiczny, który prowadzi do rozpadu związków chemicznych na elementy składowe, czyli proste cząsteczki. Proces występuje u wszystkich organizmów, których komórki zawierają jądra komórkowe, czyli eukarionty. Przykłady takich organizmów to: drożdże, bakterie, gady, płazy,ssaki. Autofagia zachodzi w zdrowych komórkach, ale również w komórkach zmienionych chorobowo. W naturalny sposób proces ten jest wykorzystywany do niszczenia uszkodzonych fragmentów komórek. Często jest wywoływany przez takie czynniki jak:

Występowanie w organizmie niedoborów niezbędnych substancji odżywczych
Stres oksydacyjny
Infekcje o podłożu wirusowym lub bakteryjnym
Uszkodzenia wywołane działaniem toksyn
Mutacje DNA

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,24570721,autofagia-czym-jest-i-jak-ja-stymulowac.html

UWAGA: NIE JEST TO ŻADEN SPOSÓB LECZENIA KORONAWIRUSA
Może jednak mieć wpływ na przyspieszone leczenie dowolnej choroby lub uszkodzeń komórkowych.

Ja jestem w tym trybie cały czas. Jak się wprowadzić w to? Intermittent fasting, czyli przerywany post. Jem raz na 24h :)

#koronawirus #ciekawostki #ciekawostkimedyczne
  • 11
@login-jest-zajety: ja jestem na keto, więc jeden posiłek dziennie wystarcza. Tłuszcz to paliwo o powolnym spalaniu. W przypadku normalnej diety węglowodanowej IF jest bardzo ciężkie do utrzymania, chociaż tysiące ludzi na świecie tak się odżywia. W sumie ten proces ma sens. Jedząc "ustawowe" 5 posiłków dziennie, zajmujesz organizm trawieniem. Jak nie ma żarcia, to organizm zajmuje się naprawą.
Wpychanie na siłę? Przy keto, jeden posiłek może mieć 2000+ kcal
@glogovianin:

a ja bym też skupił swoją uwagę na Chelidonium majus, inaczej zwany Glistnik jaskółcze ziele i jego ciekawe właściwości.

Działanie ziela glistnika jest wypadkową reakcji na szereg zawartych w nim alkaloidów, oddziałujących na białka, w tym receptorowe. Jest także trucizną mitotyczną (hamuje podziały komórek).


Ale bardziej do badań naukowych, niż do picia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@malakai079324: @login-jest-zajety: dodam troszkę info, ale nie chcę być Ziębą, proszę tego nie traktować jako prawdziwe informacje, bo badania są w powijakach:

a tu ciekawostka z czasów epidemii MERS, wygląda na to, że wirus działał tylko wtedy, kiedy zatrzymywał procesy autofagii.
"A team co-led by PD Dr Marcel Müller of the Institute of Virology on Campus Charité Mitte recently discovered that the MERS virus can only replicate efficiently if it
@glogovianin: bakterie to nie eukarionty, a prokarionty - nie posiadają jądra komórkowego.
W jakim niby trybie jesteś? XD
Autofagocytoza zachodzi w naszym organizmie praktycznie cały czas.
Merytorycznie jesteś na poziomie zięby, sorry.
@Kieres: zgadzam się, zachodzi cały czas, ale dowolny posiłek ją wyłącza na pewien czas, najaktywniejsza u zwykłych ludzi jest podczas snu, dlatego sen wpływa na regenerację

https://babkamedica.pl/autofagia-spowalnia-procesy-starzenia-chroni-przed-pewnymi-chorobami/

Kiedy autofagia jest aktywowana?
Autofagia jest szczególne NASILONAw sytuacjach ograniczenia kalorycznego, w momentach głodzenia organizmu. Stąd tak skuteczne w regeneracji organizmu są okresowe programy dietetyczne ograniczające dowóz kalorii, oraz białek i tłuszczy.
Autofagia nasila się także przy intensywnym regularnym wysiłku fizycznym.