Wpis z mikrobloga

Na główną lotem błyskawicy dziś dostało się to znalezisko. Autor @k1fl0w zarzuca w nim, że tvp do sporządzenia tej grafiki zmanipulowało dane, gdyż ilość testów dla Polski jest z ostatnich 24h, a Francji i USA z 29 lutego.

I wszystko byłoby w porządku, wszak TVP nieraz została przyłapana na manipulacji, gdyby nie drobny szczególik. Dane te dotyczą ilości wykonanych testów gdy te kraje miały podobną ilość zakażonych co Polska, co również znajduje się grafice pod nazwą państwa.

Dlaczego TVP podało dane z 29 lutego dla USA i Francji? A no dlatego, że w tym dniu we Francji było 212 potwierdzonych przypadków zakażeń, a w USA 350.

Znalezisko zgłoszone jako manipulacja oczywiście nieprawidłowe, pomimo baneru o walce z dezinformacją. @wykop oraz @a__s, która ostatnio również musiała zainterweniować w przypadku innej manipulacji, brak reakcji z waszej strony przyczynia się do szerzenia się paniki wśród ludzi, oraz sprawia że spada zaufanie do oficjalnie podawanych informacji.

#koronawirus #fakenews
WilecSrylec - Na główną lotem błyskawicy dziś dostało się to znalezisko. Autor @k1fl0...

źródło: comment_1584892923NQ3bOJ3o0xw6zJjX1sLBcE.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@k1fl0w: To ty zmieniasz temat, bo twoje zarzuty nie dotyczą użytych słów, a sposobu wybrania danych do porównania. To ty nie masz argumentów i próbujesz coś pokrętnie wyjaśniać, że przecież pomiędzy zakażeni a potwierdzone przypadki jest tak wielka różnica. To tym próbujesz mi zarzucić, że w mowie potocznej to nie ma znaczenia, bo każdy wie o co chodzi.
Wykonałeś już tyle fikołków, że mógłbyś napędzać małą żaróweczkę, a nadal nie potrafisz
  • Odpowiedz
@WilecSrylec: widać, że mimo wszystko nic nie zrozumiałeś, odetchnij chwilę uspokój się i za godzinę przeczytaj jeszcze raz ten wątek na spokojnie bez emocji bo naprawdę tutaj nie chce mi się jeszcze raz przepisywać tego o czym już pisałem.
pozdrawiam
  • Odpowiedz
@k1fl0w: Mi również już się nie chce po raz kolejny tłumaczyć dlaczego Twoje znalezisko jest manipulacją, nie ma to zresztą sensu bo i tak masz swoje (moim zdaniem mylne) zdanie.
  • Odpowiedz
@k1fl0w: ale orka

Cóż za przypadek, że wiele z nich jest nieaktywna od dłuższego czasu, albo aktywuje się tylko pod politycznymi wojenkami.


@WilecSrylec: może dlatego że wielu mirków tylko lurkuje i nie pisze postów. Dwa, skoro wirus sparaliżował wiele dziedzin życia, nie dziwne jest, że więcej ludzi rozmawia o polityce "aktywuje się na wojenki polityczne". Trzy, napisałeś taką bzdurę, że aż grzech było nie zaplusować K1fl0wa.
  • Odpowiedz
@WilecSrylec:Poszukałem.

TVP oparło się na konferencji Ministra Zdrowia z 20.03.
Minister podał wtedy również dane z Wielkiej Brytanii (nie uwzględnione na grafice z Wiadomości) - 388 testów na milion przy 373 zakażonych (czyli 10 marca)
Dane podane przez Ministra odpowiadają informacją z Francji na 3 marca, USA na 7 marca i Wielkiej Brytanii na 10 marca.

Informacja o Wielkiej Brytanii i Polsce jest zgodna ze źródłami: UK - Agencji Zdrowia Publicznego,
  • Odpowiedz
No tak, ale skąd mamy wiedzieć tak na dobrą sprawę na jakim etapie rozwoju epidemii jesteśmy skoro tak mało testów się robi?


@k1fl0w: w hubei zrobili tak, że jak wykryli koronawirusa u pacjęta to pytali się kiedy pierwszy raz pacjent zaobserwował objawy do tego doliczali czas inkubacji i jako wykryty przypadek wpisywali tę datę po obliczeniach a nie z dnia testu (oczywiście tamtą też notowali). Na tej podstawie mieli obraz tego
  • Odpowiedz