Wpis z mikrobloga

Panowie, ojczym ma nieco problemów z kasą, bo firma nie ma obrotów. Odwołano wiele rzeczy, dzięki którym by zarobił. Mam około 3k i zastanawiam się, czy nie namówić go na współudział w #gielda . Niech sobie staruszek dorobi. Myślałem też o złocie, bo podobno spadło. W co zainwestować? Dałbym radę wykrzesać 4k, ile powinien dołożyć ojczym? Czy inwestycja w udziały firm państwowych to dobry pomysł? Od czego zacząć i czy macie poradnik jak zacząć z maklerem?
#ekonomia #inwestowanie #zloto #inwestycje
  • 22
@DIO_ Tak jak mówią koledzy z takim budżetem nie ma co się zastanawiać. Więcej zaprzątania głowy niż warty będzie ewentualny zysk. A do tego spore ryzyko bo podejrzewam że skoro macie tylko tyle oszczędności to zbyt dobrze się wam nie powodzi, lepiej mieć taką kasę na czarną godzinę. Z wkładem 3k jedyne co będzie miało sens to trading ale tutaj 95% szaraków nie daje sobie rady i traci kasę, sam zadaj sobie
@DIO_: wiesz, normalnie olewam takie wpisy...
Okrutnie wyłazi wiedza finansowa Polaków. Ostatnio na tagu # gielda też syf. Ulica "inwestuje"
Twoje pieniądze? Twoja decyzja?
Zatem Twoje konsekwencje! i krzyż na drogę.

Chcesz rady? Wypłać te 3k w gotówce i przeczekaj pół roku zanim podejmiesz w ogóle jakąś decyzję...
Naganiacz xD


@lastro: Powaliło cię? Co ja będę z tego miał, że gościu sobie kupi 50 akcji Orlenu. Jest to jedyne rozsądne wyjście dla gościa, który ma mały kapitał, skoro już tak bardzo chce go "zainwestować". Do tego nie ma pojęcia o giełdzie.
Nie pracuję w Orlenie i sam nie mam nawet jednej sztuki akcji Orlenu.
@dzieju41: Problem jest taki że w obecnej sytuacji ciężko cokolwiek polecić. Zgadzam się z tym PKN. Zniżki na stacji a do tego wypłaca dywidendę regularnie więc można traktować tą spółkę jak lokatę i nawet nie patrzeć się na cenę akcji.
@DIO_: I co ty chcesz z tych paru tysięcu? PRZY NAJLEPSZEJ WIZJI ZYSKÓW MASZ 10% ROCZNIE. Taki średnio rocznie wynik daje SP500, a twoim brakiem wiedzy nawet nie kuś siebie wizją wchodzenia w spółki growth typu Tesla bo cie #!$%@? zmiecie z planszy jak połowę osób która inwestowała w tą spółkę.

W sensie spoko możesz przemyśleć, ale nie myśl że jak wrzucisz 10k w giełde to masz z tego drugą wypłatę